"זה סכנה": מה חזה הרב עובדיה יוסף זצ"ל לפני עשרות שנים?
(קרדיט: דר וסחרת)

יהדות

"זה סכנה": מה חזה הרב עובדיה יוסף זצ"ל לפני עשרות שנים?

לפני תוכנית ההתנתקות נשא מרן דברים נרגשים וחדים מאוד על התנגדותו לכך. יש בדברים האלו כמה מסרים חשובים לעתיד, כמו שאנו רואים כעת

   
"זה סכנה": מה חזה הרב עובדיה יוסף זצ"ל לפני עשרות שנים?
(קרדיט: דר וסחרת)
אא

בימים שלני תוכנית ההתנקות, בה גורשו מבתיהם אלפי איש ורצועת עזה נמסרה לערבים, נשא מרן הרב עובדיה במוצאי שבת בבית הכנסת היזדים בשכונת הבוכרים נאום מרגש ומכונן על ארץ ישראל. היו בו כמה מרכיבם חשובים:

הראשון- הצורך של הנביא לנבא ושל החכם להוכיח, במקרה הצורך. אסור לנביא לכבוש את נבואתו במידה והוא רואה שאין צדק בדבר מסויים.

לכן, וזה הדבר השני, מביע מרן הרב עובדיה את ההתנגדות שלו לתוכנית ממספר נימוקים- מדובר על תוכנית מסוכנת ביטחונית לעם ישראל, 7 קילומטר מאשקלון זה ממש קרוב לעזה ויעופו טילים וקסאמים ועוד. וכך אכן קורה כיום.

הדבר השני הוא היותם של ערביי ישראל בבאר שבע ומקומות נוספים שרואים את המהלך. הרי הם יגידו שעם ישראל נסוג ח"ו וגם להם מגיע וזה יגביר את הרצון שלהם למלחמה.

הדבר השלישי הוא היותה של התוכנית ללא כל תמורה- חינם אין כסף. כאן מזדעק מרן ואומר שזו לא דרכה של תורה, מדובר בתוכנית מסוכנת, כל אחד צריך להתנגד כי זה פרס לטרור שהיה ועדיין ישנו מרצועת עזה.

והדבר הנוסף הוא הצורך לספר כל אחד לחבר שלו וכן הלאה שזאת תוכנית מסוכנת שוצריך להצביע נגדה. מרן אומר שאפשר לשגות ולטעות, זה אנושי, ולכן הוא מצפה מראש ממשלת ישראל אריאל שרון שיגיד שהוא שגה והוא חוזר בו.

אלא ששרון המשיך עם התוכנית הרעה שגרמה נזק לדורות ואנו רואים עד כמה צדק מרן ברוחב ראייתו, בסיבות שהביא ובצורך לעצור את התוכנית הזו.

צפו:

(קרדיט: דר וסחרת)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך