המחיר הנפשי של הקורונה נחשף:כ־10% מהאוכלוסייה בסכנה
(צילום: romul 014/shutterstock)

חדשות

המחיר הנפשי של הקורונה נחשף:כ־10% מהאוכלוסייה בסכנה

המחיר הנפשי של הקורונה נחשף: כ־10% מהאוכלוסייה עלולים לפתח תסמיני חרדה ו־10% נוספים תסמיני פוסט־טראומה בעקבות משבר הקורונה שאופיין במתח, בלחץ, בחרדה ובדיכאון

   
המחיר הנפשי של הקורונה נחשף:כ־10% מהאוכלוסייה בסכנה
(צילום: romul 014/shutterstock)
אא

כ-10 אחוזים יפתחו תסמיני חרדה, כך מתריעים באיגוד הפסיכיאטרים בעקבות השלכות המשבר הבריאותי. 10% נוספים יסבלו מתסמיני פוסט־טראומה. מרכז המחקר והמידע של הכנסת: רק 3% מהסכום המבוקש הוקצה לשיקום נכי הנפש. כך פורסם הבוקר ב'ישראל היום'.

המחיר הנפשי של הקורונה נחשף: כ־10% מהאוכלוסייה עלולים לפתח תסמיני חרדה ו־10% נוספים תסמיני פוסט־טראומה בעקבות משבר הקורונה שאופיין במתח, בלחץ, בחרדה ובדיכאון.

מדובר בהערכה של איגוד הפסיכיאטריה, הדורש ממשרדי הבריאות והאוצר להקצות סכום של כ־556 מיליון שקלים לטיפול בנפגעי הנפש מהקורונה. הסכום מיועד להפעלת "משמרת שנייה" במרפאות ולהרחבת מסגרות אשפוז וטיפול בבתי החולים וביחידות ייעודיות, כמו היחידה להפרעות אכילה.

משרדי הבריאות והאוצר סיכמו על הקצאת 150 מיליון שקלים לתגבור תחום בריאות הנפש בעקבות הקורונה, אך גם הסכום הזה, פחות משליש מהסכום שהמליצו עליו באיגוד הפסיכיאטריה, לא הועבר עד היום.

מדו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת עולה כי רק 18.8 מיליון שקלים הוקצו לבריאות הנפש במסגרת התקציב הייעודי למאבק בקורונה. רובם הוקצו לשיקום נכי נפש, כ־3% מהסכום המבוקש. הדו"ח מצא כי רק כ־5% מתקציב משרד הבריאות מוקדשים לתחום בריאות הנפש, לעומת 10% מתקציב הבריאות של מדינות ה־OECD שמוקצה לתחום זה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך