חשיפה נדירה: הרב ניסים יגן זצ״ל הצדיק שייסד את תנועת התשובה בעולם
(צילום: באדיבות המצלם | ווידאו: יוסף בלו)

יהדות

חשיפה נדירה: הרב ניסים יגן זצ״ל הצדיק שייסד את תנועת התשובה בעולם

י"ד בסיון יום הילולת הצדיק הרב ניסים יגן זצ״ל. חשיפה נדירה: מזכה הרבים ארז קדוסי בשיחה עם בנו של הרב ניסים יגן זצ״ל- ראש מוסדות קהילת יעקוב, הרב הגאון מאיר יגן שליט״א

   
חשיפה נדירה: הרב ניסים יגן זצ״ל הצדיק שייסד את תנועת התשובה בעולם
(צילום: באדיבות המצלם | ווידאו: יוסף בלו)
אא
(צילום: באדיבות המצלם | ווידאו: יוסף בלו)

10 עובדות מרתקות על הצדיק הרב ניסים יגן זצ״ל:

1. נולד בירושלים התש״א
 (1941 למינינם) לרב יעקב יגן זצ״ל תלמידו של המקובל רבי מרדכי שרעבי זצ״ל.
בתמונה: כתב יד קודשו ומחברתו האישית (צילום: באדיבות המצלם)2.שירת במילואים בצה״ל במלחמת ביום הכיפורים כרב בנושאים: כשרות, וחזרה מתשובה ואך עסק בקבורת נפטרים במלחמה וכל נפטר שהכיר היה בוכה על האבדה של עם ישראל ״וכתב בדמעות מתוך כאב  ״שיר לזכר כל חייל שנהרג!

3.בשנת תשל״ח ( 1978 למנינם ) 
הקים בירושלים כולל וישיבת ״קהילת יעקב״ רבבות הקימו ״בתים של תורה ויראת שמיים וצאצאי צאצאים בדרך התורה!

4.בכל העולם הפיץ תורה ודרש ברבים למען התשובה היה ממקימי תנועת ״ערכים״ וסמינרים לקירוב רחוקים.
 בעת נסיעותיו בעולם כולו היה נושא עימו מזוודות עם תשמישי קדושה(תפילין מזוזות) ״קלטות שמע״ של דרשיות וחילק לזכות את הרבים לתשובה שלמה!
בתמונה: קטלוג בין הראשונים של סמינר ערכים (צילום: באדיבות המצלם)5.בדרשותו האחרונה ״זעק מקירות ליבו״ ואמר וזו חלק משונו: ״קשה לי מאוד,כל מי שיכול שיחתום הוראת קבע לישיבה, כמה שהוא יכול,כדי שנמשיך לחזק ולהתחזק לעלות ולהעלות.

במשך עשרות שנים כל לילה בעיר אחרת,הייתי מקבל קהל עד לפנות בוקר,כשאתם ישנים.

כבר שבעה חודשים אני שוכב במיטה,עם כאבי תופת. לפעמים יש לי שש שעות כאבים. בכדי לבוא למסור שיעור,לקחתי ארבעה כדורים נגד כאבים.
אני מבקש:למסור נפש בשבילי כמו שמסרתי נפש עבור עם ישראל. הישיבה במצב קשה. רבותי,אני מבקש שתעזרו לישיבה שלי, זוהי אחת מנקודות האור היפות ביותר בעולם כדי שמפעל חיי של עשרים וכמה שנים לא יתמוטט".

6. בדברי הפרידה אמר: "רבותי היקרים אני מבקש מכם , תעזרו לי להדליק את הניצוץ שהשם יתברך מבקש. למעשה לא אנחנו עושים את זה , השם יתברך עושה את זה כמו שהבטיח ונשבע ״ והשלחתי רעב בארץ ״ ואכן שלח את הרעב והצמא בארץ. הצמאון הנורא לשמוע את דבר השם יתברך. בואו ונקח כדיי מים חיים,ונרווה את רבבות הפיות הפעורים של בית ישראל.
הנני בברכה מעומק הלב לכל בית ישראל בכל מקום שהם,לחיים טובים ולשלום, אמן ואמן". עכ״ל.
סמינר באמריקה יום שלם רק הרב ניסים יגן (צילום: באדיבות המצלם)
7. נפטר בשבת בפרשת בהעלותך בגיל 59 שנים י״ד סיון התש״ס ונקבר בהר המנוחות בירושלים . 

8.לא הוציא ספר בחייו(בעקבות נצול הזמן בקרוב לבבות) אבל לאחר פטירתו יצאו כל שיחותיו הרבות בשנים וסדרה נפלאה בשם ״ נתיבי אור ״ על התורה ,על המועדים וספרי מוסר ולתיקון המידות ועל שבת קודש ודיסקים של שמע של דרשותי בהפצה לזיכוי הרבים!
עגילים של בני נוער שהרב ניסים יגן זצ״ל הוריד להם מהאוזנים מיתוך תשובה לבורא עולם (צילום: באדיבות המצלם)
9.ספריו יצאו בשפות זרות רוסית,ספרדית ,צרפתית ואנגלית.

10. ממשיך דרכו הרב הגאון הרב מאיר יגן שליט״א ראש כולל
 ״קהילת יעקב״ וראש מוסדות קהילת יעקב וממשיך להפיץ את כתביו ודרשותיו וספריו המחזקים לכל עם ישראל לתשובה שלמה למען בדרך אביו הרב ניסים יגן זצק״ל.
(צילום: באדיבות המצלם)אחים יקרים ואהובים ,צו השעה הגאולה קרבה אנו בדור שזקוק לרחמי שמיים ומבקשים מבורא עולמים שיגאל אותנו בזכות תורתינו הקדושה ובזכות הצדיקים שמסרו את חייהם למען עם ישראל לתשובה שלמה

ובזכות כל אחד ואחת מישראל בכל העולם שיקבלו להתחזק בצניעות שלום בית שבת קודש ״ והחי יתן אל ליבו״ ובמיוחד באחדות עם ישראל כאיש אחד בלב אחד נזכה לגאולה במהרה בימינו אמן .

ארז קדוסי

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך