האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו מבאר: "ישנה קליפה מתחת לנשמה"
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו | (צילום: באדיבות המצלם)

יהדות

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו מבאר: "ישנה קליפה מתחת לנשמה"

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו באגרת הדרכה לכל מי שצועד בעולם התשובה, בהסבר על המבנה הפנימי של העולם ושל הנשמה – באגרת הדרכה, מה עושים כשהבן הולך ח"ו בדרך לא טובה ומה יחזירו למוטב, וכיצד חייב הבן יתייחס להוריו שנוהגים בדרך של התרחקות מהקב"ה, חלילה, ואיך ישפיע עליהם טוב.

   
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו מבאר: "ישנה קליפה מתחת לנשמה"
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו | (צילום: באדיבות המצלם)
אא

באגרת מדהימה שכתב רבה של מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, כותב האדמור יסודות חינוכיים שחשובים לכל אדם שעושה את צעדיו בעולמה של תשובה.
וכך כותב הרב:  מובא במדרש רבה (צב ח): כֵּיוָן שֶׁנִּמְצָא הַגָּבִיעַ, אָמְרוּ לוֹ מַה גַּנָּבָא בַּר גַּנָּבְתָא. 

והנה קשה לנו שנים רבות. הרי השבטים הקדושים ידעו שבנימין קודש קודשים, ידע על מכירת יוסף, אחיו מאב ומאם ולא סיפר כלום ליעקב משום כבוד אחיו. כל חייו היה עבד השם, עליו נאמר: ״יְדִיד ה׳ יִשְׁכֹּן לָבֶטַח״. 
איך השבטים חושדים בו שהוא באמת גנב. ולא עוד, בן גנבת, על רחל אימנו שנתנה את בעלה יעקב, לאמם לאה. איך אפשר להגיד עליה גנבת. 
אלא יסוד גדול מובא ברבותינו, שכל העוסקים בכשפים, עובדים עבודה זרה, כי עבודה זרה וכשפים הם אחד. 

והנה השבטים אחזו שיוסף עם הגביע עושה כשפים, וודאי יודע הכל מכח עבודה זרה. ובנימין הוא בנה של רחל, שרחל אימנו גנבה את התרפים ללבן, כי לא יכלה לראות שאביה עובד עבודה זרה, ולכן אמרו לו השבטים ״גנב בן גנבת״ אמך גנבה את התרפים, אתה גונב את הגביע של העבודה זרה של יוסף. 

והנה פה לומדים יסוד גדול, ההורים מחדירים בבניהם את הכח שלהם. הורים יראי השם ומוסרי נפש, גם אם יש זמן שהבנים ח״ו מתרחקים, הכח של התורה והתפילה והמסירות נפש של ההורים נשארת חקוקה בנפש של בניהם אחריהם. וגם אם רואים בן קדושים סר מהדרך או בן טובים סר מהדרך, לא ירחק היום שזכות אבותיו ורבותיו ותפילות ההורים, יחזירו אותו למוטב.

ולכן בהרבה מקרים שבן או בת סרים מהדרך, ההורים נוהגים בדרך של לחץ וגורמים נזק וריחוק. צריך לדעת שלשון רכה תשבר גרם, וכמה שההורים יתחזקו בתורה ובתפילה ובמסירות נפש, זה יועיל לקרב את הבנים יותר מכל מריבה או קטטה, שרק דוחה ומרחיקה והורסת הרס רב. 

אנחנו בעולם שהכל בו נראה גשמי מאוד מאוד, אבל שכבה אחת מתחת לגשמיות הזאת יש עולם שלם של רוחניות טהורה, שרק צריך לקלף את הקליפה. ואת הקליפה הזאת לא מקלפים בריב ומדון וצעקות, הריב ומדון מעבים את הקליפה 

מקלפים אותה בעוד רוחניות ועוד תפילות ועוד מסירות נפש, כי הכח של ההורים על הילדים עמוק מאוד וכמה שאדם חושב שהתרחק ולא קשור, הוא רק מדמיין לעצמו. זה קשר רוחני עמוק וחזק, ובמסילות האלו אפשר לשנות עולמות עם בני הבית לטוב וח״ו לרע. 

ולכן כאשר יש לאדם הורים שהולכים בדרך לא של קדושה, יכבד מאוד, יאהב אותם מאוד, וידבק ברבו שיביאו לחיי העולם הבא. ומרבו יקבל עצה ותושייה ויהיה כבן ממש לרבו, וישאב מרבו כוחות לנפש וכך יגיע לעולמות אחרי.
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו | (צילום: באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך