רה"מ בנימין נתניהו הזכיר את הנביא עמוס בנאום הפסקת אש: "ושלחתי אש בחומת עזה"
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock) (ווידאו: קרדיט: לע"מ)

חדשות

נאום מצמרר של רה"מ בנימין נתניהו ובו ציטט את הנביא עמוס: "ושלחתי אש בחומת עזה"

בנאום לאחר הפסקת האש התבטא ראש הממשלה עם ציטוט מהנביא עמוס: "ושלחתי אש בחומת עזה, ואכלה ארמנותיה. ביום ההוא אקים את סוכת דוד הנופלת"

   
רה"מ בנימין נתניהו הזכיר את הנביא עמוס בנאום הפסקת אש: "ושלחתי אש בחומת עזה"
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock) (ווידאו: קרדיט: לע"מ)
אא
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock) (ווידאו: קרדיט: לע"מ)

לפנות בוקר נכנסה הפסקת האש בין ישראל לחמאס לתוקף. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא נאום לאזרחי ישראל, תוך שהוא מזכיר ציטוטים מהנביא עמוס על שיתרחש באחרית הימים.

אני רוצה להודות קודם כל לידידי, נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן. אנחנו שוחחנו שש פעמים במהלך הימים האחרונים. אני רוצה להגיד לכם שכל השיחות היו חמות וידידותיות. הוא חזר בהן בצורה ברורה, חד משמעית, על התמיכה הבלתי מסויגת של ארה״ב בזכות ההגנה העצמית של מדינת ישראל. אמרתי לו שכל מדינה שהיו יורים עליה אלפי טילים, על עריה, על בירתה, לא הייתה יושבת בחיבוק ידיים. אמרתי לו דבר נוסף, שנעצור את הלחימה ברגע שנגשים את יעדי המבצע. הנשיא הבין זאת וכך בדיוק עשינו. אני גם מודה לו על המחויבות להמשיך לשתף איתנו פעולה בייצור מיירטים של כיפת ברזל. תודה לך הנשיא ג'ו ביידן. 

אני מבקש להודות גם לעשרות מנהיגים נוספים מהעולם שהתייצבו מאחורינו. אני חושב שכולכם ראיתם את דגלי ישראל מונפים מעל בנייני ממשל ופרלמנטים בבירות באירופה- זה מרגש בצורה בלתי רגילה. יחד עם שר החוץ אשכנזי תדרכנו למעלה מ-70 שגרירים. פגשנו שרי חוץ שבאו הנה במיוחד, תוך כדי הלחימה, להביע תמיכה בישראל. אני מודה לכל המדינות הללו, לכל המנהיגים הללו על תמיכתם. רבים בעולם יודעים לעשות את ההבחנה בין ישראל, מדינה דמוקרטית שמקדשת את החיים ושיש לה צבא שאין מוסרי ממנו, לבין ארגון טרור צמא דם שמקדש את המוות ושמבצע פשע מלחמה כפול. הם גם יורים במכוון על אזרחים תוך כדי זה שהם משתמשים באזרחים שלהם כמגן אנושי.

אזרחי ישראל, אנחנו לא שוכחים ולו לרגע את השבויים והנעדרים שלנו - הדר גולדין, אורון שאול, אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד. תוצאות המבצע יוצרות תנאים טובים יותר להשלמת המשימה של השבתם הביתה. אנחנו גם לא שוכחים את תושבי העוטף וערי הדרום. בקרוב נביא להם סיוע נוסף, וגם לאשקלון, עיר שספגה 1,000 טילים. אשקלון והיישובים שסבובים לה, זקוקים לעוד מיגון ולעוד הטבות כלכליות - והם יקבלו אותם. 

אני מזכיר לכם שאחרי ״צוק איתן״ הבאנו את יישובי הדרום לשיאים של התפתחות, ושיאים של אכלוס, ושיאים של שגשוג. הם צמחו יותר מכל מקום אחר בארץ: שכונות, בניינים, מפעלים. כך יהיה גם הפעם, וביתר שאת. הם צמחו, ויצמחו. כל זה ביחס לחזית מול עזה. 

במקביל למבצע היינו צריכים להתמודד עם חזית נוספת, חזית של התפרעויות ואלימות בפנים הארץ. ההנחייה שלי הייתה לגדוע את הפרעות הללו ביד קשה. תגברנו את כוחות המשטרה עם פלוגות מג״ב, הכנסנו את השב״כ לפעולה, עצרנו 1,300 איש, ונמצה את הדין עם העבריינים והמסיתים. זה גם לא סוף פסוק. 

כל מי שירים ידו נגד אזרחים שלווים, כל מי שיפגע בנפש, כל מי שיצית בתי כנסת או יבזוז חנויות, יצית מכוניות, יביא להרס רכוש - ישלם על כך מחיר כבד. 

אני חוזר ודורש מההנהגה הערבית לגנות בפה מלא את הפרעות ביהודים על ידי ערבים. יש כמה מנהיגים בודדים שעשו זאת, הם אמיצי לב והם ראויים לשבח. וכבר אמרתי, לא מדובר בכל הציבור הערבי, וגם לא ברוב הציבור הערבי, אבל מדובר במיעוט משמעותי שצריך להוקיע אותו. 

אני חוזר ואומר, אף אחד לא יקח את החוק לידיים, לא ערבים ולא יהודים - אף אחד. אנחנו מדינת חוק ואנחנו גם מדינה אחת. ראינו את זה רק לא מזמן, בקורונה. 

במקביל להשבת הסדר אנו נפעל לשיקום הדו קיום והחזרת החיים המשותפים, כדי שכל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל, ישתתפו בסיפור ההצלחה הכביר של המדינה שלנו. 

אזרחי ישראל, עברנו יחד ימים קשים. עמדנו בימי מבחן של אש טילים ותמרות עשן. המאבק הזה לא החל היום. הוא נמשך כבר למעלה מ-100 שנים.
כל דור בתורו נדרש לעמוד במבחן. בתרפ״ט, בתש״ח, במלחמת יום הכיפורים וכל מה שקרה עד היום. עמדנו בכל המבחנים - ואנחנו מנצחים. לפני 2,700 שנים אמר הנביא עמוס: ״וְשִׁלַּחְתִּי אֵשׁ בְּחוֹמַת עַזָּה, וְאָכְלָה אַרְמְנֹתֶיהָ״. זה קרה עכשיו גם כן. אבל הנביא עמוס אמר עוד דבר: ״ביום ההוא אקים את סוכת דוד הנופלת״. היום ההוא - זה עכשיו. ברוך ה', מדינת ישראל חזקה מתמיד - צומחת, מתפתחת, משגשגת. יחד נוסיף להבטיח את נצח ישראל. שבת שלום".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך