אסון בחסידות קרלין: הטריבונה קרסה - שני הרוגים ועשרות פצועים
זירת קריסת הטריבונה בגבעת זאב (צילום: דוברות המשטרה)

חדשות

אסון בחסידות קרלין: הטריבונה קרסה - שני הרוגים ועשרות פצועים

אסון: חרדי בן 40 וילד בן 13 נהרגו בקריסת טריבונה בבית כנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב, במהלך אירועי חג שבועות. מפקד מחוז ירושלים האשים: "הייתה פה רשלנות"

   
אסון בחסידות קרלין: הטריבונה קרסה - שני הרוגים ועשרות פצועים
זירת קריסת הטריבונה בגבעת זאב (צילום: דוברות המשטרה)
אא

אסון קשה בחסידות קרלין עם כניסת חג השבועות: שניים נהרגו ועוד מאות נפצעו באירוע קריסת הטריבונה במהלך הטיש של הרבי.

על פי הודעת מד''א, מספר הפצועים הכולל עומד על 167, בהם חמישה במצב קשה ו-10 במצב בינוני. מרבית הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק. לאחר מאצי החילוץ, נקבע מותם של שני הרוגים באירוע, גבר בן 40 וילד בן 12. במשטרה הוחלט כי יחידת ההונאה של מחוז תל אביב תחקור את האירוע.

אבי שיף, פראמדיק מד"א שהגיע מהראשונים לזירה, סיפר: "כשהגעתי למקום, ראיתי עשרות פצועים בדרגות פציעה שונות, אשר שכבו אחד על השני בחלקה האחורי של הטריבונה שקרסה, כשהם לכודים מתחת להריסות ולשברי המתכת. תוך כדי הבדיקות הראשוניות והמיון הרפואי, חילצנו את הפצועים אל האמבולנסים הרבים והניידות טיפול נמרץ של מד"א שהוזנקו לאירוע. מאות החובשים והפרמדיקים העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם להמשך טיפול בבתי החולים".

משה טובולסקי, פראמדיק מד"א, סיפר על האסון: "כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה, אנשים צעקו וסיפרו שקרסה טריבונה עם עשרות אנשים בבית הכנסת. מספר פצועים קל היו בסמוך לכניסה ואזרחים הובילו אותי לפצוע קשה, שהיה מחוסר הכרה וסבל מחבלת ראש. תוך כדי שצוותים גדולים נוספים של מד"א סרקו את הזירה והעניקו טיפול רפואי לפצועים נוספים, הכנסתי את הפצוע לניידת טיפול נמרץ, הענקתי לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה - והוא פונה במצב קשה לבי"ח שערי צדק".


אלי בין, מנכ״ל מד״א, התראיין בחדשות 13 מיד לאחר האירוע ואמר: "מה שקרס הן טריבונות של המתפללים עם כל החברה שהיו שם. אני כרגע לא רוצה להתייחס לזה. אני לא מנסה להתחמק, כן יכול להגיד שהמועצה פנתה לכל הגורמים, משטרה וכל הגורמים והתרענו על זה. אנשי הבטיחות ואנשי המועצה, כולנו אמרנו לא לאשר את האירוע הזה. אנחנו עוד היום אחה"צ שמנו מחסומים, סגרנו עם שלטים שהאתר מסוכן ומבחינת המועצה אי אפשר לקיים את האירוע. לצערנו לא קיבלנו סיוע מהמשטרה, במכתב שפנו אלי אמרו שהם מסירים אחריות. אני לא יודע מי אירגן את האירוע הזה, אני בהערכת מצב ונדע בדיוק מה קורה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך