התפללו: מצב היהודי שעבר לינץ’ בעכו על ידי פורעים ערבים עדיין מוגדר קשה
(צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51/shutterstock)

חדשות

התפללו: מצב היהודי שעבר לינץ’ בעכו על ידי פורעים ערבים עדיין מוגדר קשה

אלעד ברזילי, בן 38 מהעיר עכו, הוא היהודי שנפצע באורח אנוש לאחר שפורעים ערבים ביצעו בו לינץ' והיכו אותו באמצעות מקלות ואבנים.

   
התפללו: מצב היהודי שעבר לינץ’ בעכו על ידי פורעים ערבים עדיין מוגדר קשה
(צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51/shutterstock)
אא

מצבו של הגבר היהודי בן ה-37 שנפצע אמש (רביעי) בלינץ' בעכו עדיין קשה. מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה נמסר כי בתום ניתוח הוא הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. שמו המלא לתפילה: אלעד בן ג'וליה.

ברזילי פונה אמש לבית החולים במצב אנוש והועבר לטיפול נמרץ שם עבר ניתוח בכדי לייצב את מצבו. לפי שעה לא נשקפת סכנה לחייו.

בהודעה שנמסרה הבוקר מטעם משפחתו, נכתב: "חברים יקרים, אלעד יצא מהניתוח. ברוך השם מצבו יציב וכרגע לא נשקפת סכנה לחייו. עם זאת אלעד שלנו נפגע בצורה קשה ולכן ידרש הרבה זמן לשיקום וכולנו תפילה שיצא מזה בשלום וללא נזקים עתידיים".

עוד נמסר כי "בשם כולם אנחנו מחזקים את ידיה של יעל אישתו ושל כל משפחתו לימים טובים ובריאות איתנה".

טל כהן, בן דודו של אלעד, תיאר הבוקר בראיון בגלי צה"ל את אירועי אמש שוהבילו לפציעתו הקשה של קרוב משפחתו: "הוא מחנך בתיכון, ומתוך דאגה לשלום תלמידיו, הוא יצא אליהם עם הרכב. מטרים ספורים לפני שהוא הגיע אליהם, חבר'ה ערבים ביצעו בו לינץ' אכזרי שזורק אותי למראות שאי אפשר לתאר. לא היה לו סיכוי".

כהן גם כפר בדו הקיום השברירי לדבריו במדינה: "אם מישהו יגיד לך שהופתענו, זה שקר, פיקציה. כל הדו-קיום הזה הוא סיפור נפיץ. אני בעד חזון הנביאים, של 'גר זאב עם כבש', אך עד שחזון זה יגיע, אני לא מוכן להיות הכבש".

נוסף על כך, הרב הראשי של העיר עכו, יוסף ישר, התראיין גם הוא בגלי צה"ל והתייחס לאירועים הקשים בעיר, באומרו כי "בחלומות הכי פרועים לא דמיינו שזה יגיע גם אלינו. אלו לא תושבי העיר, אלא אנשים שבאו מבחוץ והציתו קבוצות של צעירים חמומי מוח. כל העיר מגנה את זה, יהודים וערבים כאחד".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך