הרב ארוש: "רשב"י ראה גזירה קשה; בחר כל אחד בפינצטה"
(צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה)

יהדות

הרב ארוש: "רשב"י ראה גזירה קשה; בחר כל אחד בפינצטה"

שבוע לאחר האסון הנורא בציון הרשב"י שבמירון, הרה"צ 'ר שלום ארוש, מנהיג קהילת 'חוט של חסד' ומגדולי רבני חסידות ברסלב, שכמה מתלמידו נהרגו באסון, מתייחס לאסון ולחשבון הנפש הפנימי בציבור החרדי

   
הרב ארוש: "רשב"י ראה גזירה קשה; בחר כל אחד בפינצטה"
(צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה)
אא

"צריכים להפריד בין הדברים. מצד אחד עלינו להאמין באמונה שלימה שהקב"ה אוהב את עמו ישראל תמיד, ושהוא עושה רק טוב, ולעולם יהא רגיל אדם לומר 'כל מאן דעביד רחמנא לטב עביד', ומצד שני צריכים אנו לדעת שרבי שמעון בר יוחאי פוטר את כל העולם ואת כלל ישראל מן הדין, ובוודאי כאשר כל זה קרה בפתח הבית - בפתח הציון.

"אין ספק שרשב"י ראה גזירה גדולה מאד אשר עתידה לרדת על ישראל, ועל כן הוא נטל את הנפשות הללו, הוא בחר את כל אחד מהנספים בפינצטה ממש, ולכן בוודאי אם היינו רואים את מה שהוא רואה, היינו אולי מבינים יותר את מה שקרה.

"צריכים אנו לדעת שכל זה בא לנו בגלל שנאת חינם, מחלוקות ומריבות, ולכן עלינו להרבות באהבת ישראל במסירות נפש, וזה גם מה שקיבלו על עצמם בישיבה שלי. אנחנו מתפללים מידי יום במשך חצי שעה על עם ישראל שיאמינו בטוב וברע, שיתנו שבח והודיה לה' יתברך, וכך כפי שכותב רבנו בספריו, נגיע לגאולה שלימה ללא מחלות ואסונות".

"כשבני אדם שאינם שומרים תורה ומצוות מקבלים עונש, הם אינם מבינים מדוע זה קרה, אבל אנחנו שמצווים על ואהבת לרעך כמוך, ועל שאר המצוות, עלינו לדעת שעשה ככה הקב"ה כדי לרמוז לנו להתחזק באהבת ישראל, ובדברים של בין אדם לחברו".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך