חילוני הגיע לנחם את האבלים בהתרגשות: "כמו מלאך"
בית האבלים בביתו של הנספה ידידה חיות

חדשות

חילוני הגיע לנחם את האבלים: "הם דיברו ביידיש"

יקיר אסרף, שפוסט שפרסם על האסון במירון חרך את הרשתות החברתיות, מספר ל'כיכר השבת' מה עמד מאחורי ניחום האבלים שקיים לאביהם של משה ויהושע שנספו בהר

   
חילוני הגיע לנחם את האבלים בהתרגשות: "כמו מלאך"
בית האבלים בביתו של הנספה ידידה חיות
אא

יקיר אסרף, הוא עוד אחד ממיליוני ישראלים שהזדעזעו מגודל האסון במירון, בו קופד פתיל חייהם של 45 בני אדם, אך הוא בחר גם לעשות מעשה, ולפקוד את אחד מבתי האבלים; פוסט שהוא פרסם על כך, ריגש את הגולשים ברשתות החברתיות, וכעת הוא משתף את תחושותיו בשיחה עם 'כיכר השבת'.

"ביום שישי בבוקר שמעתי כמו רבים מעם ישראל על האסון הנורא שהתרחש במירון בהילולת הרשב"י, והדבר קרע את ליבי. לא באמת ידעתי איך לעכל את הבשורה הנוראית".

"באותו זמן הייתה לי פגישה עם מאור, חברי, ופשוט לא תפקדתי. הראש היה במירון. אז התחלנו לשתף את הרגשות בינינו, והבנו שהכאב עצום לכולנו".


"לאחר סופ"ש, בו הרגשות מתערבבים להם, מאור שלח לי שהוא רוצה ללכת לנחם את המשפחה שאיבדה את שני ילדיה, וזה פשוט היה נראה טבעי כל כך, אז קבענו להיפגש ביום שני ולנסוע לביתה של משפחת אנגלרד בירושלים, שאיבדה את משה נתן נטע בן ה-14 ויהושע בן ה-9".

"כשמאור חברי ואני, לבושים בג'ינס וטישרט, נכנסנו לביתם, היינו די בולטים בנוף החרדי; חלק מהעיניים נישאו כלפינו, ושני חרדים מקסימים קמו ישר ממושבם ונתנו לנו לשבת, ממש מול מנחם מנדל, האב שאיבד את שני בניו לפני ימים בודדים".

"הוא קלט אותנו במבטו, ובין רגע הפסיק את הדיבור ביידיש עם שאר המנחמים, ופנה אליי ולמאור בעברית. קפאנו מגודל המעמד. 'אני שמח שבאתם', הוא אומר, והעיניים שלו רטובות מדמעות, אבל פניו מקרינים זיו".

"מתי כבר היינו זוכים להיפגש אתם ואני, הוא שאל, ומאור ואני מסתכלים אליו בעיניים נוצצות, כאילו מלאך מדבר איתנו. 'תדעו לכם, שמה שקורה פה זו האמת. אתם ואני ביחד כאובים על האובדן הגדול, מחזקים אחד את השני, ולא משנה אם אתם חילונים או חרדים. אנחנו יהודים'".

"כל קהל המנחמים בשקט מרטיט לב מקשיב  למנחם מנדל מדבר אלינו: אני רוצה שתזמינו אותי לשמחות שלכם, הוא אומר לנו , ושאני אזמין אתכם לשמחות שלי. הדמעות שלי פשוט התפרצו מאליהן...".

"כמה שניות של שקט, הוא מביט למטה וממלמל: מי כעמך ישראל... לאחר התפילה ניגשנו אליו, ולפני שהספקנו לומר דבר ניחומים, הוא אומר לנו: תודה שבאתם, חיזקתם אותי...".

"מאור ואני יוצאים מהבית, מסתכלים אחד על השני ולא מצליחים לדבר, לא מעכלים את מה שקרה, ובעודי כותב את השורות האלו אני עדיין לא מעכל. המפגש הזה מייצג את האמת של העם שלנו, את אהבת החינם האינסופית שיש ביננו, את השותפות לכאב ואת האמונה העצומה שממשיכה לאחד ביננו".

"אסיים בתפילה ליושב במרומים, לאהבת חינם בינינו ולבשורות טובות, שכל משפחות הנספים יזכו לנחת אמיתי ושאני אזכה להיות מוזמן לשמחות של מנחם מנדל המדהים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך