מספר אלף: זה השליח שחב"ד מציגה לרחבי העולם
(צילום: Eliyahu Yosef Parypa/shutterstock)

חדשות

מספר אלף: זה השליח שחב"ד מציגה לרחבי העולם

במעמד חברי בית הדין של רבני חב"ד ובמהלך כינוס השלוחים הארצי שנערך בניר עציון הוכרז רשמית על מינויו של השליח האלף.

   
מספר אלף: זה השליח שחב"ד מציגה לרחבי העולם
(צילום: Eliyahu Yosef Parypa/shutterstock)
אא

הרב מנחם מענדל סוקניק, אברך צעיר יליד כפר חב"ד, המתגורר בשנה האחרונה עם רעייתו (לבית הלפרין) בביתר עילית, חתם באופן רשמי על מינויו למנהל בית חב"ד בשכונת ענק הנבנית בדרום אור עקיבא. בכך עשה היסטוריה והפך לשליח ה-1,000 של הרבי בארץ הקודש.

"מאז שאני זוכר את עצמי, ידעתי שיגיע היום ואהיה שליח של הרבי. מבחינתי זו אף פעם לא הייתה שאלה של אם, אלא שאלה של מתי. זה היה החלום, מטרת השיא, האידיאל שעל פיו התחנכתי. כעת הוא סוף סוף מתממש"."רק השבוע נודע לי שאני הוא השליח האלף של הרבי בישראל. כששמעתי זאת התרגשתי. זה באמת מאוד מרגש. עצם המספר הזה, 'אלף', הוא מספר שמעניק כבוד רב לרבי, לחב"ד. מספר שמסמל את ההתרחבות וההתפשטות של מפעל השלוחים החי והתוסס של הרבי בארץ הקודש. זה כמובן לא אומר שיש כעת להסתפק בזה ולטפוח על השכם.

"הרבי לימד אותנו, על יסוד דברי רז"ל (בקהלת רבה) 'מי שיש לו מנה רוצה מאתיים', שכאשר משיגים מטרה בענייני קדושה מיד יש לסמן מטרה נוספת, גבוהה ונעלית יותר. אולם יחד עם זאת, עצם העבודה שמגיעים כעת למספר כה רב של שלוחים, בטח כאשר מביטים על הפעילות של חב"ד כפי שהייתה בארץ לפני עשור או שניים, זה דבר מרגש, שבטח יזניק וימנף את כל הפעילות בארץ, על כל רבדיה, לנחת רוח הרבי המשלח".

"ככל הידוע לי, כרגע אין בשכונה בית כנסת. התכנון שלנו הוא להשקיע בעיקר בביקורי בית בשבועות הראשונים, ליצור קשר עם התושבים החדשים, להכיר את הסגנונות ואת הנכונות ולהתמקד בגיבוש קהילה ראשונית לתפילות הימים הנוראים. אם יהיה צורך כבר לפני זה בבית כנסת קבוע - נפתח כמובן".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך