כדאי להפסיק: הסיבה שבגללה פחות מומלץ לשתות תה בארוחה
(צילום: Grekov's/shutterstock)

בריאות

כדאי להפסיק: הסיבה שבגללה פחות מומלץ לשתות תה בארוחה

לתה יש המון יתרונות בריאותיים; הפחתת סיכון לסרטן, טיפול בצינון, הורדת סטרס ואפילו אנטי-אייג'ינג. אבל מתברר שאם אתם שותים אותו בזמן הלא נכון, היתרונות שלו עלולים לפחות משמעותית, במיוחד בקרב מבוגרים.

   
כדאי להפסיק: הסיבה שבגללה פחות מומלץ לשתות תה בארוחה
(צילום: Grekov's/shutterstock)
אא

המחקר נעשה על ידי הרשות לבטיחות מזון באירלנד FSAI ומטרתו הייתה לבחון את הרגלי התזונה בקרב מבוגרים מעל גיל 65 כדי לספק המלצות תזונתיות מעודכנות בהתאם. כ-630 אלף מבוגרים השתתפו במחקר, כולל מבוגרים עצמאיים שמנהלים אורח חיים בריא וגם מבוגרים עם בעיות כרוניות ומחלות שדורשות טיפול מתמשך.

תוצאות המחקר הראו כי המלצות התזונה למבוגרים לא שונות בהרבה משל צעירים. עם זאת, הם מצאו כי מבוגרים זקוקים לתזונה שמכילה יותר חלבון, כדי למנוע שבריריות בגיל מבוגר. מדובר בתסמונת בקרב קשישים שמתבטאת בחולשה, ירידה בתיאבון וירידה במשקל. לכן מומלץ שמבוגרים יאכלו יותר מזון שמכיל חלבון איכותי, כמו בשר, עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב.

החוקרים בדקו גם ספיגה של חומרים מזינים, כמו פחמימות, חלבונים, שומנים, סיבים תזונתיים, ויטמינים שונים, סידן, ברזל ואבץ. ואז הם גילו להפתעתם תופעה מעניינת שקורית כששותים תה במהלך ארוחה.

הם מציינים כי צריכת תה חזק בזמן ארוחה יכולה לשבש ספיגה של ברזל ואבץ בגוף. בהתאם לכך הם ממליצים למבוגרים מעל גיל 65 להימנע מלצרוך תה בזמן ארוחות – אלא רק בין ארוחות. עם זאת, הם מדגישים כי מבוגרים צריכים לצרוך לא מעט נוזלים כי הם בסיכון גבוה יותר לצריכה נמוכה של נוזלים; לנשים מומלץ לצרוך כ-1.6 ליטר נוזלים ביום ולגברים מומלץ 2 ליטר מים. הכי חשוב לשתות מים אך תה בהחלט יכול לתרום לספירת הנוזלים היומית שלכם, רק שימו לב לא לשתות בזמן ארוחות.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך