בגלל הרפרומים: חבר ה’מועצת’ הגר"ד יוסף פרש מתפקידו
הגר"ד יוסף פרש מתפקידו

חדשות

בגלל הרפרומים: חבר ה’מועצת’ הגר"ד יוסף פרש מתפקידו

הפרישה מגיעה לאחר שלפני כשנה הגישו התנועה הרפורמית ונשות הפרובוקציה עתירה לבג"צ בדרישה להעמיד לדין את הרב בעקבות המתקפות החריפות נגדם.

   
בגלל הרפרומים: חבר ה’מועצת’ הגר"ד יוסף פרש מתפקידו
הגר"ד יוסף פרש מתפקידו
אא

בעקבות עתירתם המחוצפת של התנועה הרפורמית נגד חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף, החליט חבר ה'מועצת' לפרוש מתפקידו כרבה של שכונת הר נוף בירושלים.

הארגונים שפועלים נגד הדת דרשו להעמידו לדין משמעתי בגין מעשים והתבטאויות חריפות שלו נגד התנועה הרפורמית וקריאות להצביע לש"ס בבחירות. בעקבות הפרישה בג"ץ החליט שלא להתערב בהימנעות מהעמדתו לדין.

על פי דיווח בחדשות 'כאן', הפרישה באה בעקבות עתירה שהגישו התנועה הרפורמית וארגון נשות הכותל.

בעתירה נטען כי יש להעמיד לדין משמעתי את הרב יוסף בגין מעשים והתבטאויות חריפות שלו נגד התנועה הרפורמית וקריאות להצביע לש"ס. לאחר הפרישה הבהיר בג"ץ כי לא יתערב.

העתירה הוגשה לפני כשנה לבית המשפט העליון וכוונה נגד נציב שירות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, יו"ר המועצה הדתית בירושלים ורב שכונת הר נוף הגאון הרב דוד יוסף.

כזכור, הגר"ד יוסף תקף מספר פעמים את הרפורמים ואמר: "נשות הכותל… מה זה נשות הכותל? נשות הכותל זה פריצות, זה גסות רוח, זה חוסר צניעות. שעומדות וצורחות וצורחות בכוונה, שכולם ישמעו אותן שהן צורחות.

זה ההיפך מצניעות, זה פריצות, זה גסות רוח, וולגריות, בושה, אין להן שום בושה. שום בושת פנים של בנות ישראל הכשרות… והם עושים דווקא, לא רוצות לקיים מצווה, הכל בא להכעיס. בפירוש, חד משמעית. נשות הכותל זו פריצות, להכעיס. להכעיס. זה לא באמת שמתחשק להם לקיים מצוות. ותשימו לב, מי תומך בהם, מי עוזר להם – הרפורמים".

הגר"ד יוסף הוסיף לתקוף את הנלחמים בתורת משה: "באמת צריך לעמוד בכל מקום ולספר את השקר של הרפורמים. שהרפורמים, התנועה שלהם, כל המהות שלה הייתה להידמות לגויים. הם בנו את הטמפל שלהם כמו כנסיה של נוצרים, הם הכניסו עוגב בשבת לתפילה, כמו אצל הנוצרים… בסידורים הרפורמים עד היום בכל מקום שכתוב ציון וירושלים… הם מחקו את זה, אין. אז ריבונו של עולם, הם לא מאמינים בירושלים. הם לא מאמינים בציון. אז מה להם ולכותל המערבי?… מה פתאום מה הם פתאום רוצים, חלק בכותל? באמת הם רוצים להתפלל? לא!

הכל זה להכעיס, הכל זה להתגרות. דווקא. אבל אנחנו לא נשתוק על זה. בעזרת השם כולנו צריכים לשבת ולחשוב כל הזמן, לפקוח את העיניים. בית המשפט הולך לטובתם. כמובן. אנחנו לא מתפלאים שבית המשפט הולך לטובתם. אבל הכל פה קם נגד, נגד. אין להם שום כוונה לשמור מצוות. הם כבר מזמן מזמן עברו את הגבול. הם מחתנים יהודים עם גויות בתוך הכנסייה. אין להם שום נקיפות מצפון. הם כולם אוכלים נבלות וטרפות" ו-"אין שום דמיון בין הדת של הרפורמים לבין היהדות".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך