הרב יוסף מזרחי בתגובה ראשונית על האסון במירון: "כל כמה שנים יש אסון שמזעזע את כל העם"
צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה

יהדות

הרב יוסף מזרחי בתגובה ראשונית על האסון במירון: "להפסיק עם פולחן הקברים"

הרב יוסף מזרחי בראיון מיוחד ליהונתן דדון, ערוץ 2000 על האסון במירון: "כל גדולי הדור לא נסעו למירון והתבטאו נגד זה. הם אמרו שזה ביטול תורה. לעשות מזה פולחן? לקדש את המתים? להפוך את זה לחלק מרכזי ביהדות? זאת לא הדרך של היהדות! לא להפוך לעם של קמיעות, זאת בעיה. זאת לא היהדות, לבטל תורה בגלל זה, להגיד "איש בל ייעדר", זה לא רצון השם". צפו

   
הרב יוסף מזרחי בתגובה ראשונית על האסון במירון: "כל כמה שנים יש אסון שמזעזע את כל העם"
צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה
אא
צילום: תיעוד מבצעי איחוד הצלה

הרב אומר: צריך לדעת שיש חובה להוכיח את הרבים. אנחנו נכשלים בעבירות כמו שנאת חינם, לשון הרע ועבירות נוספות. השטן מקטרג עלינו וא"חכ גורם לדברים האלו. כל כמה שנים יש את האסונות האלו שקורים מידי פעם. זה מזעזע את כל העם. השטן דוחף כי הקדשנו את הסאה ואז זה קורה. זה כבר 2000 שנה ככה.

השאלה אם אנשים יעשו חשבון נפש ויעשו תשובה.

לפני האסון שאלו את הרב אדלשטיין אם הוא הולך למירון והוא אמר שלימוד התורה שווה הרבה יותר מללכת למירון. זה ביטול תורה של המונים ללכת לשם. אלפי בחורי ישיבות מבטלים תורה בגלל זה. לימוד תורה כנגד כולם.

כל גדולי הדור לא נסעו למירון והתבטאו נגד זה: הרב עובדיה, הסטייפלער, הרב בן ציון אבא שאול, הרב אלישיב וכל גדולי ישראל- לא הלכו למירון. הם אמרו שזה ביטול תורה ואם רוצים אז צריך ללמוד תורה

אם זה על הדרך- אין בעיה אבל לעשות מזה פולחן? לקדש את המתים? להפוך את זה לחלק מרכזי ביהדות? זאת לא הדרך של היהדות! לא להפוך לעם של קמיעות, זאת בעיה. זאת לא היהדות, לבטל תורה בגלל זה, להגיד "איש בל ייעדר", זה לא רצון השם.

צריך לעשות חשבון נפש.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך