הרב הראשי הגיע לכבד את הרמאדן באבו גוש: "הוא יעשה שלום עלינו"
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

הרב הראשי הגיע לכבד את הרמאדן באבו גוש: "הוא יעשה שלום עלינו"

בסעודת האיפטר שהתקיימה יחד עם נשיא המדינה באבו גוש אמר הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו: "כולנו חיים פה במדינת ישראל ויש כאן מקום לכולנו, בכבוד והערכה הדדית"

   
הרב הראשי הגיע לכבד את הרמאדן באבו גוש: "הוא יעשה שלום עלינו"
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו השתתף אמש יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין בסעודת "האיפטר" (סעודת סיום הרמדאן) בביתו של סלים ג׳אבר ראש מועצת אבו גוש.

הרב הראשי אמר בסיום נאומו באירוע "כולנו חיים פה במדינת ישראל ויש כאן מקום לכולנו, בכבוד והערכה הדדית. לכל אחד פנים ודעות משלו לכולנו יש רצון משותף לראות בקיומו של הפסוק "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו".

במפגש לקחו חלק שגרירי צרפת, מרוקו, מצרים, ירדן ואיחוד האמירויות, הרב הראשי האשכנזי דוד לאו, נציג העדה הנוצרית הנזיר אוליבייה, וראשי המועצות של מבשרת, הר אדר, קרית יערים ומטה יהודה.

נשיא המדינה רובי ריבלין אמר אף הוא דברים ברוח של אחדות ופיוס:  "המקורות היהודיים אומרים על ירושלים, שהיא "עושה את כולם חברים", מחברת את כולנו, בדיוק כמו שאנחנו יושבים כאן, חברים ומחוברים. אנשי אבו-גוש, ידועים בקבלת הפנים שלכם והכנסת האורחים שלכם".

"יחסי השותפות והאחווה ביננו מתמשכים שנים ארוכות, עוד מהימים שלפני הקמתה של המדינה היהודית והדמוקרטית, הבית של כולנו. תמיד הייתם מופת של מתינות, של רדיפת שלום, של אהבת אדם ואהבת החיים השלווים והרגועים שיפים כל כך למקום, לנוף הזה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך