כל כמה זמן יש להחליף מברשת שיניים?
(צילום: Asia Images Group/shutterstock)

בריאות

כל כמה זמן יש להחליף מברשת שיניים?

כולנו משתדלים לשמור על השיניים שלנו ולרחוץ אותן עם מברשות שיניים לפחות פעמיים ביום. אולם, אנו לא פעם מתמהמהים בהחלפת מברשת השיניים, וממשיכים להשתמש בה. הגיע הזמן לברר כל כמה זמן צריך באמת להחליף את מברשת השיניים שלנו, ואיך שומרים עליה מפני הצטברות חיידקים ונגיפים לא בריאים.

   
כל כמה זמן יש להחליף מברשת שיניים?
(צילום: Asia Images Group/shutterstock)
אא

את השאלות הללו הפנו עיתונאי הבריאות של "אינדיפנדט", מומחית טיפולי השניים הבריטית הנודעת ד"ר צ'או-סו קיי, היא מתחזקת אתר ייעוץ פופולרי בתחום המחזיק ידע רב בכל נושא בריאות מערכת השיניים והפה. 

ונשאלת השאלה - כיצד  מנקים את מברשת השיניים שלנו?

"הכלל כאן הוא לשטוף את המברשת במים זורמים לפחות 30 שניות אחרי רחיצת השיניים שלנו, כשמוודאים גם שכל שאריות המזון שהיו עליה ושאר החלקים נשטפו."

יש עוד הנחיות בנושא שיסייעו לניקוי של המברשת?

"כן. כדאי כל שבוע או כל שבועיים להשרות את משחת השיניים במי פה או בחומר לניקוי שיניים תותבות. לא צריך להשרות הרבה את המברשת בחומרים הללו, אבל מדובר בצורה נכונה לנקות את המברשת."

איך לייבש את המברשת?

"את המברשת צריך להשאיר להתייבשות באוויר הפתוח. כלומר, תאחסנו אותה במקום שיש בו אוויר חופשי ואל תחזירו אותה אל המעטפת שאיתה מוכרים אותה היצרנים לעיתים, זה לא טוב ולא בריא." 

כל כמה זמן צריך להחליף מברשת שיניים?

"העיקרון הוא פשוט, ברגע שהזיפים של המברשת אינם ישרים ראוי להחליף אותה. בכל מקרה, ברור שיש להחליף במקסימום מברשת כל שלושה חודשים, אבל ממש כדאי להחליף קודם."

האם הזנחת ניקוי המברשת יכולה לפגוע בבריאות?

"צריך לדעת כי חיידקים ומיקרו-אורגניזמים יכולים להחזיק מעמד על מברשת השיניים אם היא לא נקייה. אין שום הוכחה ברורה שמברשת לא נקייה תגרום לנו לבעיות, אבל כמו שאנחנו רוחצים את עצמנו ולא לובשים בגדים מלוכלכים, כך ראוי לרחוץ את מברשת השיניים. "

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך