הרבנים בהוראה מיוחדת כסגולה לרפואת איציק סעידיאן
(צילום: Victoria Shapiro/shutterstock)

חדשות

הרבנים בהוראה מיוחדת כסגולה לרפואת איציק סעידיאן

לוחם צה"ל איציק סעידיאן נלחם על חייו בבית החולים. הרבנים בהוראה מיידית כסגולה לרפואתו

   
הרבנים בהוראה מיוחדת כסגולה לרפואת איציק סעידיאן
(צילום: Victoria Shapiro/shutterstock)
אא

בבית החולים תל השומר נלחמים על חייו של לוחם צה"ל איציק סעידיאן, נכה צה"ל שאושפז במצב אנוש לאחר מאבק ממושך בשל הצתה עצמית. כעת, החליטו הרבנים להוסיף לו את השם חיים כסגולה לאריכות ימים ולרפואה שלמה.

בסוף השבוע, צעירי חב"ד הגיעו למחלקה בה הוא מאושפז, שם השליח הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד קרא פרק תהילים עם בני משפחתו שיצאו בקריאה לכל קהילות ישראל ובתי חב"ד בארץ ובעולם להקדיש תפילה לרפואתו של החייל יצחק בן לידה.

בנוסף, הוסיפה לו המשפחה את השם חיים. הציבור כולו נקרא לקרוע שערי שמים לרפואת החייל יצחק חיים בן לידיה בתוך שאר חולי ישראל.

לאה סעידיאן, אחותו של איציק, אמרה לחדשות 12: "איציק עדיין בסכנת חיים, אנחנו מתפללים", סיפרה לאה, "אנחנו לידו 24-7, כל הזמן מדמיינים ומחכים לזה שהרופאים ייצאו ויגידו לנו שהוא יצא מכלל סכנה. זה מה שמעניין אותנו. בבקשה, התפללו למענו בכל מקום אפשרי. זה מה שמחזק אותנו ואנחנו מאמינים שבזכות התפילות האלה יצחק עדיין חי. המשיכו לזעוק את הזעקה שלו".

סעידיאן, בן 26, אושפז לפני שבועיים במצב קריטי, אחרי שהמאבטחים באגף השיקום בפתח תקווה הזעיקו את צוותי מד"א. הוא מוכר על ידי משרד הביטחון כנכה צה"ל בעקבות פוסט טראומה ממבצע צוק איתן, שבו השתתף כלוחם בחטיבת גולני בקרבות מול כוחות חמאס בשכונת שג'אעיה בעזה. לאחר שחרורו פנה למשרד הביטחון, שם הכירו באחוזי נכות נמוכים באופן יחסי, ומאז נאבק עבור הכרה רחבה יותר.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך