תרומות
מהומה סביב דיין: "מכיר בנישואים אזרחיים וברפורמים"
דני דיין|(צילום: lev radin/shutterstock)

חדשות

המהומה שעורר דיין: "מכיר בנישואים אזרחיים וברפורמים"

דני דיין מ'תקווה חדשה' קורא בטור שפרסם בעיתון 'הארץ' לקדם נישואין אזרחיים, כולל בין בני או בנות אותו מגדר, הכרה ברפורמים והקונסרבטיבים - ופגיעה בקדושת הכותל המערבי

   
מהומה סביב דיין: "מכיר בנישואים אזרחיים וברפורמים"
דני דיין|(צילום: lev radin/shutterstock)
אא

דני דיין, חבר מפלגת ‘תקווה חדשה’, פרסם מאמר בעיתון ‘הארץ’ והצהיר ברוב קולות:

“ישראל זקוקה כיום לממשלה ליברלית, שתנהיג נישואין אזרחיים, כולל בין בני או בנות אותו מגדר. ממשלה שתכבד את הזרמים הליברליים ביהדות ותאפשר תפילה שוויונית בכותל המערבי, תושיט יד לאחינו שמעבר לים ותבין, שהאוונגליסטים אינם תחליף ליהודי התפוצות”.

“לפני 32 שנה עזבנו, רעייתי ואני, את החיים הנוחים בתל אביב והתיישבנו בשומרון מטעמים אידיאולוגיים. מסיבה זו יהיה השומרון, בלי נדר, ביתנו לתמיד. הנהגתי את מועצת יש”ע במשך שש שנים, שבהן גדלה האוכלוסייה היהודית באזור בעשרות אחוזים, ועל כך גאוותי. ביקור במערת המכפלה מרגש אותי עד דמעות. בנסיבות מדיניות אחרות, היו סדרי העדיפויות שלי שונים. אולי עוד שוב יהיו.

“כיום חשובה לי היכולת של כל זוג להינשא רשמית בישראל יותר מפינוי חאן אל־אחמר. כזה אני: יהודי, ציוני, לאומי, ליברלי”.

ח”כ שלמה קרעי: “דני דיין הוא ההוכחה לכך שאהבת הארץ בלבד לא הופכת אותך לימני. ימין אמיתי הוא גם שמירה על צביונה של ישראל כיהודית ודאגה לעתיד העם היהודי בארץ נחלת אבותיו. במאמר המזעזע הזה, דיין מוכיח בדיוק את החשש שצריך להיות לכולנו מאלו שמשתמשים בעמדתם הימנית בנוגע לארץ ישראל, כדי לחסל את העם שהארץ הזו שייכת לו”.

השר דודי אמסלם: “איש ימין רוצה לשמור על הזהות היהודית של המדינה. איש ימין אמיתי לא מוכר חזיר בשבת?! ימין זה בעד מסורת ישראל! בערב רב הזה שלכם אין ימין אמיתי…  ‘ממשלת אחדות’ שכל מה שמאחד אותה היא שנאה פתולוגית לנתניהו וקנאה בהישגיו. יצור כלאיים שיחזיק חודשיים בקושי, ויתנדף לתהום הנשייה…”

עוד כתבות שיעניינו אותך