מפחיד: לא תאמינו מה גרמו משקאות האנרגיה לצעיר ששתה אותן
(צילום: sirtravelalot/shutterstock)

חדשות

מפחיד: לא תאמינו מה גרמו משקאות האנרגיה לצעיר ששתה אותן

סטודנט בריטי בן 21 אושפז במצב קשה בבית חולים אחרי שהלב והכליות שלו קרסו, אחרי ששתה בכל יום ארבע פחיות של משקאות אנרגיה בגודל של 500 מ"ל במשך שנתיים רצופות

   
מפחיד: לא תאמינו מה גרמו משקאות האנרגיה לצעיר ששתה אותן
(צילום: sirtravelalot/shutterstock)
אא

כשהצעיר אושפז, הוא כל כך התקשה לנשום, שהרופאים בבית החולים שקלו לבצע בו השתלת איברים כדי להציל את חייו. במסגרת בדיקות שארגון הבריאות הבריטי ביצע כדי להבין מה גרם לקריסת האיברים, התברר כי הכשל בלב נסע מצריכת משקאות האנרגיה, שבכל פחית שלה יש 150 מ"ל קפאין. הצעיר עצמו תרם למחקר וציין כי סבל מהתמכרות למשקאות.

הוא סיפר: "כשלא שתיתי אותם, סבלתי מרעד בגוף, מכאבי ראש, מדפיקות לב וממיגרנות חמורות. למעשה, לא יכולתי לתפקד בלימודים שלי. בתקופות שלא שתיתי את המשקאות, לא היה לי אפילו כוח ללכת לפארק הסמוך. ידעתי שיש סיכונים מסוימים במשקאות האנרגיה, אבל לא הבנתי שניתן להתמכר אליהם",

המקרה הנוכחי, מהווה המשך לאזהרה שפרסמו בעבר חוקרים מאוניברסיטת קרדיף הבריטית. 6% מהתלמידים בממלכה צורכים משקאות אנרגיה על בסיס יומי. במחקר של החוקרים, שבוצע בשנים 2017-2013, נבדקו תלמידי בית ספר בגילי 16-11. הם מעריכים כי לא רק שמגמות צריכות משקאות האנרגיה לא השתנתה, אלא אפילו עלתה.

"יש התרחבות של צריכת משקאות כאלו בקרב צעירים מרקע סוציו-אקונומי נמוך. סביר להניח שהפופולריות של המשקאות האלו לא תיעצר, וצריך לחשוב על הגבלה חקיקתית בתחום"

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך