מסובב הסיבות: משגיח הכשרות ביקר במסעדה שעות לפני הטרגדיה
אילוסטרציה(צילום: Anna Kraynova/shutterstock)

חדשות

מסובב הסיבות: משגיח הכשרות ביקר במסעדה שעות לפני הטרגדיה

הרב רפי יוחאי, מנהל הארצי ליחידת אכיפת חוק איסור הונאה בכשרות, עונה לח"כ משה ארבל: "הנושא ייבדק לעומק ונקיטת האמצעים תתלווה לכך בכפוף למסקנות, אך יש לזכור כי רובם ככולם של משגיחי הכשרות מתמסרים לתפקידם למען זיכוי הציבור"

   
מסובב הסיבות: משגיח הכשרות ביקר במסעדה שעות לפני הטרגדיה
אילוסטרציה(צילום: Anna Kraynova/shutterstock)
אא

הרב רפי יוחאי, מנהל הארצי ליחידת אכיפת חוק איסור הונאה בכשרות במסגרת הרבנות הראשית, סיפר כי משגיח הכשרות אשר ביקר במסעדה הבשרית הממוקמת בראש פינה, בה אכלה אושר דרעי ז"ל, כמה שעות לפני שאכלה קינוח חלבי – ונפטרה בגלל אלרגיה לחלב.

הוא העיד: “רובם ככולם של משגיחי הכשרות מתמסרים לתפקידם למען זיכוי הציבור. המשגיח ביקר במסעדה ובדק את חומרי הגלם מספר שעות לפני המקרה.

“אין ספק כי לא ניתן להישאר אדיש נוכח אירוע כה מצער של אובדן חיים בנסיבות המתוארות במכתבך ויש לרדת לחקר המקרה עד למיצויו מכל הזויות המתבקשות ובכלל זה הפן הכשרותי”.

הוא ממשיך: “במסגרת זו נערכה כפי הנמסר באותו יום ביקורת כשרות על ידי המשגיח, על מנת לוודא את תוקף כשרות הרכיבים ודרכי היצור כמתבקש בשים לב למקורות כשרות הבשר ושאר הפרודוקטים המצויים במסעדה”.

“כמובן שהנושא ייבדק לעומק ונקיטת האמצעים תתלווה לכך בכפוף למסקנות, אך יש לזכור כי רובם ככולם של משגיחי הכשרות מתמסרים לתפקידם למען זיכוי הציבור ולא כפי שהיה ניתן להבין חלילה מהמכתב”.

“אגף הכשרות הארצי בשיתוף יחידתנו ימשיכו כאמור ללוות את הטיפול במקרה המצער על מנת לוודא סיום ההליכים במסגרת גבולות סמכותנו. המקום ינחם את בני המשפחה היקרה בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא יוסיפו לדאבה עוד”.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך