גורי אלפי עושה מהפך: "אני לא עובד בשבת"
(צילום מסך ערוץ היוטיוב של כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי)

חדשות

גורי אלפי עושה מהפך: "אני לא עובד בשבת"

הקומיקאי ואיש הטלוויזיה גורי אלפי: "אני כבר 15 שנה לא עובד בשבתות, מנסה לא להיות בטלפון בשבת ולשים במגירה. אני רוצה לעשות קידוש עם הבנות שלי".

   
גורי אלפי עושה מהפך: "אני לא עובד בשבת"
(צילום מסך ערוץ היוטיוב של כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי)
אא

השחקן, הקומיקאי ואיש הטלוויזיה גורי אלפי לא מתבייש ביהדותו, חושף כי הוא לא עובד בשבתות כבר 15 שנים והיה רוצה ללכת עם בנותיו לתפילה בבית הכנסת.

"שם נכנסה בי החרטה שאני לא מכיר ביהדות כמו שהיהודים האמריקאים מכירים בה. למה אני לא יודע מהי פרשת השבוע? למה אני לא רוצה לדעת מה פרשת השבוע?''.

''בארץ אני מרגיש שזו כפייה דתית, וכחילוני אתה כל הזמן מחפש שלא יגעו לך בחילוניות, ולמה אין פה נישואים אזרחיים וכל זה. אז אני לא אומר שכולנו צריכים להיות יהודים במובן של פאות ומצוות, אבל תנו כבוד לרגע להיסטוריה שלכם".

הוא ממשיך: "אני כבר 15 שנה לא עובד בשבתות, מנסה לא להיות בטלפון בשבת ולשים במגירה. אני מעריך את העניין המשפחתי ורוצה לעשות קידוש עם הבנות שלי, וזה שאני יודע אותו בעל פה נותן לי הרגשה טובה.

מספר גם על שהותו בארה"ב: "כשהיינו בארצות־הברית עשינו פסח ל־46 אנשים אצלנו בבית, והיה לי מאוד חשוב שזה יהיה כהלכתו, לא בכאילו. ניסיתי להקפיד ולעשות הכל. אני לא רוצה להיות האידיוט הזה שלא יודע איך עושים דברים, אני רוצה לדעת. אני רוצה לבחור איזה סוג של יהודי מאמין אני רוצה להיות.

"בארה"ב יש 9.6 מיליון יהודים, כל אחד בדרכו גאה מאוד ביהדות שלו, ו־35 אחוז מהם רפורמים, שזה הדבר הכי קרוב אליי כחילוני. הייתי מאוד רוצה לחיות בקהילה כזו בארץ. לקחת את הבנות לבית כנסת ולהתפלל ולהרגיש גאה".

"פעם גם אני חיתנתי אנשים. הציעו לי לעשות את זה ועשיתי. אבל באיזשהו שלב, גם בעניין היהודי, אמרתי להם: 'חבר'ה, תקשיבו, אני חושב שיהיה לכם יותר קל בחיים אם תתחתנו כמו שצריך, וסליחה על השמרנות'. הרגשתי שאולי זה קצת זילות של מוסד הנישואים שאני אעשה את זה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך