הפעיל החברתי שריגש את המשפחות השכולות
(צילום: באדיבות המצלם)

יהדות

הפעיל החברתי שריגש את המשפחות השכולות

דור חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000 מספר על עמדתו ליום הזיכרון, ולמה הוא מצדיע בזמן דקת הדומייה.

   
הפעיל החברתי שריגש את המשפחות השכולות
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

אני עומד ומצדיע כדי שכולם יתחילו להפנים את הכאב של המשפחות השכולות

ישי דריקס:
שלום לך דור חדד אני אשמח שתשתף את צופי ערוץ 2000 בדעותך על יום הזיכרון.


דור חדד:
שלום ישי ושלום לצופי ערוץ 2000 היקרים,
אני רוצה לשתף בדבר שנוגע בליבי כל שנה ביום הזיכרון והחלטתי הפעם לחלוק אותו עם הקהל בבית.

ישי דריקס:
נשמע מעניין, אני עוד זוכר את השיחה שלנו מהשנה שעברה ופשוט הרגשתי שאתה מדבר ממקום כואב שחשוב לך מאוד שהצד השני יפנים ויקבל את המסר.

דור חדד:
אתה צודק לחלוטין ישי, דברים שיוצאים מהלב מרגישים אותם,
לצערי איבדתי לא מעט חברים במהלך השירות שלי בצה"ל, הכרתי גם את המשפחות שלהם ואני יודע היטב שנגמרו להם החיים!

המינימום שלנו כבני אדם זה לתת כבוד והערכה על כך שמסרו נפשם בשבילנו, כל אחד מהעם חייב להם ורק בן אדם שנמצא בשדה הקרב יכול להבין מהו גודל הסכנה ולהעריך את חשיבות החיים.

המטרה שלי בפוסט - שלא נעלים עין שהחיים ממשיכים כרגיל כאילו לא היה דבר, אלא שתמיד נזכור שכל אחד מאיתנו ירגיש את הצער של המשפחות השכולות וזה חלק גדול ממצוות אהבת ישראל. 

ישי דריקס:
למה כל כך חשוב לך שאנשים ירגישו את הצער של המשפחות שאיבדו את יקיריהם?

דור חדד:
זה חשוב לי כיוון שהחיים ממשיכים ואנשים לפעמים טועים בזה שהם פחות אכפתיים לסביבה וכאשר נתקלים במקרה כזה של אסון רק אז הם משנים את המידות שלהם בין אדם לחברו, רק אז הם יותר רגישים וסבלנים לזולת, למה להגיע למקום כזה אכזרי, הקב"ה מצפה מאיתנו להיות רגישים ואכפתים לזולת בלי להגיע לנקודה טראגית שכזו והסיבה לכך שלאחרונה אני שומע לא מעט שיחות של אנשים על כך שיש אוכלוסייה מסויימת שלא מכבדת את כבוד הנפטר ולא עומדת בדקת הצפירה לזכר חללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, הם טוענים שאותם אנשים הם אנוכים וכפויי טובה, לצערי הרב הטענה שלהם מוצדקת לחלוטין.

התורה מלמדת אותנו כלל יסוד שזה הכרת הטוב בין איש לרעהו , אדם שמקדיש מזמנו את חייו בשביל להגן עלינו בגופו אין יותר גדול מזה וזה לא משנה אם הוא בא ממשפחה חילונית,דתית או חרדית. זה חלק נרחב ממצוות אהבת ישראל שזה בעצם לסייע לכלל, ואם אנו בטעות פוגעים במישהו אחר העוון גדול יותר.

ישי דריקס:
וואו מצמרר לשמוע, האם אתה גם מכיר משפחות שכולות?

דור חדד:
לצערי הרב אני מכיר כמה וכמה משפחות שהזמן בחיים שלהם פסק, והזמן עבורם בשנה הוא יום הזיכרון לזכר מערכות ישראל ופעולות האיבה והם מרגישים שזהו הזמן היחידי בו הם יכולים להתייחד עם הנפטר וזהו מעט כבוד לאותו בן שאיבדו או אבא שכבר אינו בין החיים.

אוסיף שהשבוע יצא לי לשמוע סרטון קצר שבו הרב זמיר כהן מסביר במעט על העניין הזה של עמידת דומייה בזמן צפירה וכמה חשוב לכבד את הבריות ודווקא לנצל את דקת הדומייה בקריאת תהילים ומשניות לזכר הנופלים שכך המעלה גדולה עוד יותר וזהו תועלת עצומה לנפטרים.

בשנתיים האחרונות החלטתי לנסות לשנות את הסטיגמה השלילית שנוצרה על העולם החרדי שתמיד מראה לנו בתקשורת את הצד השלילי שבו אנשים גסי רוח וחוסר כבוד לא מכבדים ועושים חילול השם,

החלטתי להביע מסר חברתי לציבור בזמן הצפירה שאני עומד ומצדיע כדי שכולם יתחילו להפנים את הכאב של המשפחות השכולות ואולי כך נוכל להבין את גודל הכאב מצד המשפחות ואת גודל הכרת הטוב שלנו כאזרחים עבור אותם נופלים וכולי תקווה שזה ימנע מחלוקות וחילול השם.

ישי דריקס:
כל הכבוד, באמת מעורר השראה. לסיום מה אתה מבקש מהקהל בבית?

דור חדד:
אני מבקש מכל אחד ואחת ממכם שכבר עומדים בזמן הצפירה להקדיש פרקי תהילים ומשניות לעילוי נשמת חיילנו עליהם השלום וזכותם תהגן בעדנו שנזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו אמן.

ישי דריקס:
תודה רבה לך דור חדד ששיתפת את ערוץ 2000, מאחלים לך הצלחה בכל מעשי ידיך.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך