רבה של טורקיה בקריאה חריגה ליהודים
אילוסטרציה (צילום: Yasemin Yurtman Candemir/shutterstock)

חדשות

רבה של טורקיה בקריאה חריגה ליהודים

הרב קרא לשכנים היהודים: "שילחו חבילות אוכל למשפחה המוסלמית הנזקקת או חבילה לשכן. לשבור את המחסומים שמביאה לבורות, ולהתגבר בחמלה על התפיסות המוטעות שעלולות להוביל לאנטי ידידות"

   
רבה של טורקיה בקריאה חריגה ליהודים
אילוסטרציה (צילום: Yasemin Yurtman Candemir/shutterstock)
אא

קריאה חריגה מהרב יצחק אלאלוף מרבני טורקיה: הרב קרא ליהודים תושבי טורקיה ומדינות נוספות להושיט יד לשלום לערבים בחודש הרמאדן ולהרבות אחווה בין הצדדים.

יהודים ומוסלמים צריכים לבנות גשרים" ציין הרב בפתח מכתבו והוסיף כי "כאשר שכנינו המוסלמים שומרים על הרמדאן בחודש אייר, חודש הריפוי, בואו ננצל את ההזדמנות להביא לפיוס בין קהילות ברחבי העולם".

"ליהודים ולמוסלמים יש אמונות ודרך חיים קצת שונה, אך זה לא מהווה מכשול לחיים משותפים לשלום, וכבוד לאורח החיים של השני. אני יודע זאת מכיוון שאני מתנהל כך מדי יום, עבור יהודים זו תחילתו של חודש אייר, חודש ששמו עם ראשי תיבות של "אני השם רופאך". זה חודש שבמהלכו אנו מתאבלים על תלמידים גדולים שמתו במגיפה לפני אלפי שנים, כמו גם חודש בו אנו חוגגים את סיומה של אותה מגיפה ואת הריפוי שהיא הביאה".

"מבחינת המוסלמים זהו חודש הרמדאן, חודש המסומן בצומות יומיומיות ואחריו ארוחות משותפות שמגיע לשיאו בחג עיד אל-פיטר. אך עבור נזקקים בקהילה המוסלמית, זמן זה של צום וימים שיכולים להיות מאתגרים במיוחד, הקהילה היהודית בטורקיה הגישה ארוחות לנזקקים זה מספר שנים, בקזבלנקה, מרוקו, חילק הרב לוי בנון אריזות המכילות מאכלים מסורתיים של הרמדאן".

"יוזמות רבות נוספות דומות מתקיימות מדי שנה סביב הרמדאן במדינות שחברי איגוד הרבנים בארצות האיסלם פועלים, הארגון הוא א-פוליטי ופועל בין היתר באזרבייג'ן, מרוקו, טורקיה, תוניסיה, איראן, קזחסטן, קוסובו, קירגיזסטן, איחוד האמירויות".

הרב קרא לשכנים היהודים: "שילחו חבילות אוכל למשפחה המוסלמית הנזקקת או חבילה לשכן. לשבור את המחסומים שמביאה לבורות, ולהתגבר בחמלה על התפיסות המוטעות שעלולות להוביל לאנטי ידידות, כאשר שכנינו המוסלמים נמצאים ברמדאן, בחודש אייר - חודש הריפוי. בואו ננקוט פעולה מעשית וקונקרטית בחודש זה כדי להביא לריפוי ופיוס לא רק בתוך הקהילה היהודית, אלא גם מעבר לכך, בין יהודים ומוסלמים בקהילות ברחבי העולם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך