תרומות
`
מרגש: מדינות המפרץ ערכו הלילה טקס זיכרון לרגל יום השואה
אילוסטרציה (צילום: Black Kings/shutterstock)

חדשות

מרגש: מדינות המפרץ ערכו הלילה טקס זיכרון לרגל יום השואה

לאחר הסכמי השלום, נערכו לראשונה טקסי יום השואה במדינות המפרץ. בדובאי ובבחריין לצד משלחת ישראלית שהגיעה למקום

   
מרגש: מדינות המפרץ ערכו הלילה טקס זיכרון לרגל יום השואה
אילוסטרציה (צילום: Black Kings/shutterstock)
אא

בטקס מרגש ציינה הקהילה היהודית בבחריין לראשונה בתולדותיה את יום השואה והגבורה בטקס וירטואלי בזום ביוזמת ארגון "עשרת הדברות", ארגון הגג של יהדות בחריין. הטקס נערך בבית הכנסת של הקהילה ששופץ לאחרונה ביוזמת המלך.

את הטקס יזמה, הודה נונו, בת למשפחה יהודית, שכהנה בעבר כשגרירת בחריין בארה"ב ואורח הכבוד היה ד"ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה ולשעבר מנכ"ל משרד החוץ שנפגש עם נונו בעת ביקורו בבחריין בדצמבר 2020.

בנאומו בפני הקהילה היהודית הזכיר ד"ר גולד את נאומו כמנכ"ל משרד החוץ בברגן בלזן (2016) והזהיר מפני הרוח האנטישמית החדשה הנושבת גם עתה באירופה. "קיים איום פיזי ממשי לעם היהודי הנובע ממשטר במזרח התיכון שמצעד טילים בבירתו כמעט מדי שנה ומהדק למשגריו את המילים 'יש למחוק את ישראל מהמפה' אינך יכול למחוק מדינה מהמפה מבלי להוות איום קיומי על האנשים החיים בה. ואינה אובססיה, אלא מילה מקודשת שמסרו לנו הקורבנות מתחת להריסות מלחמת העולם השנייה", אמר.

הליליה אף  התקיים אירוע מרגש בדובאי, במהלכו נאמו משתתפים מאיחוד האמירויות והודלקו שישה נרות זיכרון. לקראת תום האירוע, נאמרה אף תפילת "יזכור" לזכר קורבנות השואה. מאחורי היוזמה עומדים עמותת ישראליז וארגון "UAE-is".

משלחת של עמותת "ישראליז" יחד עם עשרות בלוגרים ומשפיענים מאיחוד האמירויות השתתפו באירוע שהתקיים בשיתוף עמותת ביחד ערבים זה לזה, וכלל גם קטעי שירה של הזמרים הישראלים לואי עלי, איזי ועידו דנקנר, וכן נאומים של משתתפים מישראל.
 

עוד כתבות שיעניינו אותך