זעם חרדי: במשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות לציון הרשב"י
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

זעם חרדי: במשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות לציון הרשב"י

בעוד במגזר הכללי ישנם הקלות בכל התחומים, במשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות על הנכנסים לציון הרשב"י במירון בל"ג בעומר הקרוב.

   
זעם חרדי: במשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות לציון הרשב"י
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

זעם במגזר החרדי בשל הניסיון להטיל הגבלות על העלייה לציון הרשב"י במירון בל"ג בעומר הקרוב, נוכח ההקלות במגזר הכללי בכל התחומים.

ממונה המאבק בקורונה, הפרופסור נחמן אש, ממליץ להטיל הגבלות לקראת הגעת ההמונים להילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון. הוא אמר את הדברים בישיבה שכונסה בנושא ההיערכות להילולה, וזאת פחות מחודש לפני קיום האירוע.

בלשכתו של שר הפנים אריה דרעי, שם התקיימה הפגישה מאשרים כי הפרויקטור פרופ' נחמן אש דרש הגבלות על העלייה להר מירון ביום ההילולא ובימים שבסמוך לה.

בהודעה שהופצה מטעם לשכתו נמסר, כי השר דרעי אמר בפתח הפגישה כי "יום הילולת הרשב"י הוא יום חשוב מאוד למאות אלפים מכל שכבות הציבור, מכל החוגים והעדות. אין גוזרים גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. בחסדי השם הקורונה בארץ בירידה חדה וחשוב לעשות כל מאמץ, לצד מגבלות הקורונה, לאפשר את המקסימום של האנשים שיתאפשר להם להגיע לציון".

ב'יהדות התורה' תקפו את האפשרות שהעלייה להר תוגבל, סגן שר החינוך, מאיר פרוש תקף: "דין מירון כדין הר הבית ואם שבוע הבא ברמאדן התירו למאה אלף איש לעלות להר הבית, אין סיבה להגביל את כמות המשתתפים שעולים לחגוג את הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל״ג בעומר".

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "חלפה התמימות של הימים בהם השלטונות הילכו עלינו אימים בשם הקורונה. אם הנגיף מסוכן ליהודים בשטח פתוח בהר מירון, הוא מסוכן גם לרבבות מוסלמים בהר הבית בימי הרמאדן. הנגיף לא מבחין בין הר הבית להר מירון".

"לא נשלים עם אפליית מתפללים יהודים בל"ג בעומר. אני קורא לנתניהו ולשר הבריאות להתעשת לאחר הצלחת החיסונים, ולא להפוך לחוכא ואיטלולא. מי שהתיר את הר הבית לא יכול לאסור את הר מירון. אסור לשאת את שם הבריאות לשווא".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך