בעל זבוב: לא תאמינו מאיפה יגיע החלבון בעתיד
(צילום: Monkey Business Images/shutterstock)

בריאות

בעל זבוב: לא תאמינו מאיפה יגיע החלבון בעתיד

הדאגה לטבע שהולך ונעלם עם השנים, והמחסור הצפוי במזון, כל אלו הובילו מדענים רבים לחפש אחר מקור נוסף להאכלת בעלי החיים, ובהמשך גם בני האדם. "בזבוב החייל השחור ישנם חלבון ושומן בריאים, הוא היפואלרגני וקל לעיכול"

   
בעל זבוב: לא תאמינו מאיפה יגיע החלבון בעתיד
(צילום: Monkey Business Images/shutterstock)
אא

מחקרים רבים בדקו איך לפתח בשר במעבדות ולמצוא תחליפים ירוקים למאכלים השונים. אחד הכיוונים בתחום, הוא הפקת חלבונים מחרקים.

ד"ר עדי גלעד, וטרינרית ותזונאית, התחילה לשלב חלבונים של זבוב החייל השחור במזון הכלבים שלה, בגלל שגידולו אקולוגי ויעיל יותר מגידול חיות משק אחרות, הוא גורם לפחות פליטות של גזי חממה, צורך פחות מים ובעיקר נמצא כמקור חלבון ושומן בריאים עבור כלבים.

חלבון ה-BSF, המופק מהזבוב החייל השחור, נחשב לחלבון העתיד, כאמור. הוא נחשב להיפואלרגני, קל לעיכול, ומתאים גם לכלבים ללא רגישות למזון.

ד"ר גלעד: "בשנים האחרונות יש מגמה משמעותית מאד של שינוי ביחס לבעלי החיים שאנו מגדלים, וחלק מהמגמה הזו היא הרצון לתת לחיות את האוכל הכי טוב. ממילא כל טרנד בריא באוכל של בני אדם עובר גם למאכלים של בעלי חיים. שמים לב יותר למזון טבעי, טרי, עם כל אבות המזון.

"בנוסף למגמה הזו בעתיד הרחוק, אוכלוסיית העולם סביב 2050 תהיה מעל תשעה מיליארד בני אדם, שיצטרכו אוכל. כל העולם המדעי מדבר על קושי במציאת מקורות מזון לבני אדם, ובטח במקורות מזון מן החי. האכלת פרות או עופות דורשת בעצמה מזון, והתעשייה הזו בעייתית מבחינה אקולוגית, מבחינת שטח, מבחינת מזון ומבחינת כמות המים. זו תעשייה מזהמת מאד שפולטת גזי חממה."

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך