דאגה מתמיכתו של סמוטריץ’ במיזם נישואין שנאסר ע"י כל גדולי הרבנים
(צילום: Ekaterina Lin/David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

דאגה מתמיכתו של סמוטריץ’ במיזם נישואין שנאסר ע"י כל גדולי הרבנים

בנוגע למיזמים שונים של ארגון הרבנים המקל – ארגון צוהר, ובהם גם מיזם הנישואין שזכה להתנגדות חריפה מצידם של גדולי הרבנים והפוסקים בארץ ובעולם אמר סמוטריץ' כי הוא "תומך ומגבה את מיזם הנישואין של צוהר"

   
דאגה מתמיכתו של סמוטריץ’ במיזם נישואין שנאסר ע"י כל גדולי הרבנים
(צילום: Ekaterina Lin/David Cohen 156/shutterstock)
אא

סמוטריץ' הצהיר על תמיכה במיזם נישואין שנפסל על ידי גדולי הרבנים. הועד להפצת היהדות בישראל מביע דאגה מדבריו של יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ. את הדברים אמר סמוטריץ' בראיון במהדורת חצות של הקו החרדי. הראיון נערך על רקע מגמות המעידות על זליגה של מצביעים חרדים למפלגת הבית של הדתיים הלאומיים – מפלגת "הציונות הדתית" בראשותו של סמוטריץ'.

המראיין עימת את סמוטריץ' בשורת סוגיות קריטיות לציבור החרדי, ומתשובותיו עלה כי עמדתו אינה הולמת את עמדתם של גדולי התורה. כך למשל בנוגע למיזמים שונים של ארגון הרבנים המקל – ארגון צוהר, ובהם גם מיזם הנישואין שזכה להתנגדות חריפה מצידם של גדולי הרבנים והפוסקים בארץ ובעולם אמר סמוטריץ' כי הוא "תומך ומגבה את מיזם הנישואין של צוהר" והוסיף כי לרבני הציבור החרדי אין כל עדיפות על רבני צוהר.

הסערה הנוכחית מצטרפת לעמדות מהותיות נוספות של בכירים במפלגת "הציונות הדתית" שמייצגת את חובשי הכיפות הסרוגות, שמהם עולה כי מטרתה של מפלגה זו רחוקה כמזרח ממערב מהעמדות ההלכתיות של הציבור החרדי.

כך לאחרונה אמרה בראיון לעיתון מקור ראשון, מקום 2 ברשימת הציונות הדתית מיכל וילדיגר "אני בעד שכל בת תעשה מה שטוב לה. אולי אצלי במפלגה לא יאהבו את זה, אבל בת שחושבת שטוב לה צבא ושם היא תרגיש הכי משמעותית, יש לה זכות לבחור מה שנכון לה". בראיון אמש בקו החרדי אמר סמוטריץ' כי הוא אינו מתחרט על החבירה שלו לולדיגר למרות העמדות הבעייתיות שלה.

גם בכיר נוסף במפלגה, איש הימין הקיצוני איתמר בן גביר, פועל בפרהסיה נגד עמדתם הנחרצת של גדולי ישראל האוסרים עליה להר הבית, וכך גם חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק שמועמדת שוב לכהונה בכנסת והצביעה בעבר בכנסת בעד חוק הגיוס לבחורי הישיבות.

רבנים בכירים מביעים בימים אחרונים דאגה מהצבעה של חרדים רבים לנציגי הציבור הסרוג שעומדים לקדם חקיקה ופעילות בניגוד לעמדתם הנחרצת של כל פוסקי ההלכה החרדים וגדולי ישראל.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך