תמוה: אם ילדה תינוק עם נוגדנים לקורונה
אילוסטרציה (צילום: aviahuisman/shutterstock)

חדשות

תמוה: אֵם ילדה תינוק עם נוגדנים לקורונה

תינוק בפלורידה הוא התינוק הראשון בארה"ב שנולד עם נוגדנים לקורונה לאחר שאמו קיבלה מנה אחת של החיסון כשהייתה בהריון. נתוני הנשים ההרות מראים תמונה ברורה: "אישה בהיריון שמתחסנת מגינה על עצמה"

   
תמוה: אם ילדה תינוק עם נוגדנים לקורונה
אילוסטרציה (צילום: aviahuisman/shutterstock)
אא

אם בפלורידה הפכה לאישה הראשונה בארצות הברית שילדה תינוק עם נוגדנים לקורונה, האישה ששמה לא פורסם ממחוז פאלם ביץ', קיבלה מנה אחת של חיסון נגד קורונה שבועות ספורים לפני הלידה.

בינואר האחרון נמצא כי לתינוק יש נוגדנים נגד נגיף הקורונה שעלולים להישאר בגופו במשך מספר שנים. "למיטב ידיעתנו, זה התינוק הראשון בעולם שנולד עם נוגדנים לאחר חיסון", אמר רופא הילדים ד"ר פול גילברט לתחנה המקומית WPBF, כך דווח ה"דיילי מייל" הבריטי.

מחקרים קודמים הראו שנשים בהריון המחוסנות נגד וירוסים שונים, מעבירות נוגדנים דרך לתינוקות שלהן. למרות שזה צפוי המחקר לכך לא היה חד משמעי, והלידה האחרונה נתנה אישור סופי.

עד כה, שיעור הנשים ההרות המחוסנות עדיין נמוך יותר משיעור ההתחסנות בקרב כלל בני 40-20 שנע בין 70% ל-82%. בכללית חוסנו כבר קרוב ל-33 אלף נשים הרות - 55% מכלל הנשים ההרות. במכבי ובמאוחדת חוסנו 63% מהנשים ההרות בכל אחת מהקופות, ובלאומית 45% מהנשים ההרות כבר קיבלו מנת חיסון ראשונה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך