תרומות
`
עצוב: רק בן 10 וכבר שוקל כמעט 200 ק"ג
מתאוס פטר (צילום: Gabriela Renata, Facebook)

רץ בוואטסאפ

עצוב: רק בן 10 וכבר שוקל כמעט 200 ק"ג

"עשינו לו את כל הבדיקות האפשריות, כולן יצאו שליליות": הוריו של הילד הברזילאי תיארו לכתבים מקומיים כיצד הם לקחו אותו למומחים ברחבי המדינה, בתקווה להבין מה גורם למשקל העודף הקיצוני שלו. למרות זאת, אף אחד לא הצליח למצוא הסבר למקרה

   
עצוב: רק בן 10 וכבר שוקל כמעט 200 ק"ג
מתאוס פטר (צילום: Gabriela Renata, Facebook)
אא

"כל מה שאנחנו רוצים זה שלבן שלנו תהיה ילדות נורמלית": הורים מדרום ברזיל ביקשו את עזרתם של הגולשים במימון ניתוח קיצור קיבה לבנם בן ה-10 – שמשקלו כבר יותר מ-195 ק"ג.

גובהו של מתאוס פטר (Fetter), תושב מדינת סנטה קטרינה, הוא 1.30 מטר, ואמו גבריאלה סיפרה לכתבים מקומיים שבנה סבל מהשמנת יתר קיצונית עוד כשהיה תינוק קטן.

"אני זוכרת שהוא היה רק בן חודש והרופאים נדהמו לגלות שהוא שוקל 7 ק"ג", סיפרה האם. "משקל תקין לגיל כזה הוא פחות מ-5 ק"ג, וכל מה שהוא אכל באותה תקופה היה רק חלב אם". בגיל שנתיים הוא שקל כבר 43 ק"ג ובשלב זה הוריו לקחו לסדרת בדיקות רפואיות כדי לגלות מה גורם להשמנת היתר. עד כה הרופאים לא גילו מה גורם לילד לעלות במשקל.

"אלו היו 10 שנים מתישות וכואבות שבהן ניסינו להבין מה לא בסדר בבן שלנו", סיפרה גבריאלה. "הלכנו לאנדוקרינולוגים כי חשבנו שאולי הוא סובל מהפרעה הורמונלית. הלכנו איתו לטיפול פסיכותרפי, כי חשבנו שזה אולי עניין נפשי, ואפילו הלכנו לשורת תזונאים, כלום לא עזר. לאף אחד אין מושג מה גורם לו להשמנת יתר".

הוריו של מתאוס טוענים שלבנם אין בעיות בהרגלי התזונה והוא לא סובל מהתקפי זלילה. האם מוסיפה: "מעולם לא היו לו בולמוסי אכילה בבית. למרות זאת, היו תקופות שהוא היה עולה 7 ק"ג בשבוע. עשינו לו את כל הבדיקות האפשריות, כולן יצאו שליליות. אנחנו אובדי עצות".

מצבו של בן ה-10 הזכיר לרבים את סיפורו של אריה פרמנה, שהיה מוכר עד לפני כמה שנים בתור "הילד הכי שמן בעולם". בשנת 2015, כשגם הוא היה בן 10, משקלו של פרמנה הגיע ליותר מ-190 ק"ג. שנה מאוחר יותר הוא עבר ניתוח לקיצור קיבה ושינה את הרגלי התזונה שלו באופן קיצוני – מה שהוביל אותו להשיל יותר מ-107 ק"ג.

מתאוס, כיום תלמיד בכיתה ה', לומד בכיתה רגילה וטוען שהוא לא סובל מבריונות. למרות זאת, הוא מתקשה לעמוד בקצב של שאר עמיתיו בביה"ס ולא מסוגל להשתתף במשחקי כדור עם חבריו. כמו כן, המשקל שלו גורם לו לסבול לעיתים מדום נשימה בזמן שהוא ישן ומקשה עליו ללכת. בינתיים הוריו ממשיכים לגייס כסף בשביל לממן ניתוח לקיצור קיבה, בתקווה שזה ישפר את מצבו הגופני.

עוד כתבות שיעניינו אותך