אלפים ליוו למנוחות את גאב"ד קארלסבורג מגדולי פוסקי ארה"ב
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

אלפים ליוו למנוחות את גאב"ד קארלסבורג מגדולי פוסקי ארה"ב

הגאב"ד נפטר בפתאומיות בגיל 86 בביתו. הגאון רבי יחזקאל ראטה זצ"ל, היה מחלק את זמנו בין ארה"ב לארץ הקודש והיה מגיע למירון לשהות ליד ציון הרשב"י אליו נקשר בכל נפשו, בפרט בימי השובבי"ם ול"ג בעומר

   
אלפים ליוו למנוחות את גאב"ד קארלסבורג מגדולי פוסקי ארה"ב
(צילום: באדיבות המצלם)
אא
(צילום: באדיבות המצלם)

אלפים ליוו אמש למנוחות בארה"ב את גאב"ד קארלסבורג זצ"ל מגדולי הפוסקים בארה"ב, בן 86 בפטירתו.

מיד לאחר נישואיו שמו יצא לתהילה בארצות הברית כגאון עולם, הוא שקד על התורה ועל העבודה במסירות נפש מופלאה כשהוא כלל לא מתעניין בכל הבלי העולם הזה, הוא יכל לשבת במשך יום שלם כשהוא רכון על דף הגמרא בלי לשים לב כלל וכלל למה שמתרחש סביבו.

הגאון רבי יחזקאל ראטה זצ"ל, היה מחלק את זמנו בין ארה"ב לארץ הקודש והיה מגיע למירון לשהות ליד ציון הרשב"י אליו נקשר בכל נפשו, בפרט בימי השובבי"ם ול"ג בעומר, וכן בחודש אב וחודש אלול לשהות ליד ציון הרשב"י.

בתשנ”ד הוציא לאור בארצות הברית ספר שו”ת “עמק התשובה” בשלושה חלקים. במשך השנים הוסיף כרכים לסדרה שכיום מונה תשעה כרכים בשו”ת, ‘חזון יחזקאל’ על התורה ומועדים, ‘משפט הארץ’ על מצוות התלויות בארץ, ‘קרן התורה’ על הלכות ריבית, ‘חזקת טהרה’ על הלכות נדה, ‘עמק שמעתתא’ על סוגיות במסכת סוכה וכריתות.

באדר תשע”ו מינה את בנו הגדול הרב משה כרב הצעיר של קהל יראי השם קארלסבורג. גם שאר בניו משמשים כרבנים: הרב עמרם הוא רב האמאראד, הרב ברוך דוד רב מראה יחזקאל, הרב עזריאל יודא רב בג’רזי סיטי, הרב אברהם מרדכי רב טשערנא, הרב שלום רב אוסטריק, הרב יצחק אייזיק רב קהל חסידים. חתנו הרב משה פרידמן הוא דיין בקהילת סאטמאר (ר’ אהרן) בבורו פארק.

הלווייתו התקיימה אתמול בבורו פארק בסמוך לבית מדרשו. ארונו צפוי להגיע היום לישראל במטוס פרטי והוא ייטמן בחלקה בבית החיים במירון ליד רעייתו הרבנית ע"ה.


(צילום: באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך