מה סוד אריכות ימיה? בגיל 118: האישה הכי מבוגרת בעולם תדליק משואה באולימפיאדה
(צילום: Chaay_Tee/shutterstock)

חדשות

מה סוד אריכות ימיה? בגיל 118: האישה הכי מבוגרת בעולם תדליק משואה באולימפיאדה

האישה שנולדה בשנת 1903 כפגה והחלימה פעמיים מסרטן, תיקח חלק באולימפיאדה ביפן: "זה נהדר שהיא עדיין יכולה לשמור על אורח חיים פעיל", אמרה אחד מנכדיה.

   
מה סוד אריכות ימיה? בגיל 118: האישה הכי מבוגרת בעולם תדליק משואה באולימפיאדה
(צילום: Chaay_Tee/shutterstock)
אא

קנה טנקה, האדם המבוגר ביותר החי בעולם כיום, תדליק את המשואה האולימפית ביפן. טנקה, שהוכרה לפני כשנתיים על ידי ספר השיאים של גינס כאדם המבוגר ביותר שגילו ידוע בוודאות, החלימה פעמיים במהלך חייה ממחלת הסרטן ועברה שתי מגפות עולמיות. לאירוע הספורטיבי החגיגי היא תגיע בכיסא גלגלים, כשהיא מעבירה את הלפיד לרץ הבא.

בראיון טלוויזיוני נדיר, טנקה סיפרה שקיבלה במתנה ממשפחתה נעלי ספורט חדשות לכבוד יום הולדתה האחרון,  שהתקיים לפני כחודשיים. "זה נהדר שהיא הגיעה לגיל הזה ושהיא עדיין יכולה לשמור על אורח חיים פעיל. אנחנו רוצים שאנשים אחרים יראו את זה ויקבלו השראה, ולא יחשבו שגיל הוא מחסום", אמר נכדה אייג'י טנקה, בשנות ה-60 לחייו. משפחתה של טנקה אמרה שהיא נרגשת לקחת חלק באולימפיאדה, אם כי השתתפותה באירוע תהיה תלויה במצבה הבריאותי ובמזג האוויר.

טנקה נולדה בינואר 1903 כילדה שביעית להורים יפנים. היא נולדה כפגה, ואת חודשיה הראשונים בעולם בילתה בבית החולים. היא נישאה לבעלה הידאו בגיל 19 ובמהלך מלחמת העולם השנייה היא איבדה את אחד מילדיה במוות טרגי. לזוג היו ארבעה ילדים ולאחר המלחמה הם אימצו ילד חמישי. הם היו נשואים עד מותו של הידאו בגיל 90, לאחר כ-70 שנות נישואים.

טנקה מתגוררת כיום בבית חולים ברובע היגאשי-קו במחוז פוקואוקה. היא עדיין בבריאות טובה ומעבירה את זמנה במשחקי אסטרטגיה, בחישובים מתמטיים ובהליכות קצרות במסדרונות בית החולים. לפני כשנתיים, טנקה אמרה שהיא רוצה לחיות עד גיל 120.

בינואר האחרון היא הגיעה לגיל 118, והיא האדם השלישי בהיסטוריה שהוכח שהגיע לגיל זה. "את סוד אריכות ימיה היא מייחסת לאמונתה באלוקים", כך אמר הבן של אחיינה, גארי פונקושי, בראיון לתקשורת האמריקאית.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך