קבר הרשב"י יפתח בל"ג בעומר: "רק למחוסנים"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

קבר הרשב"י יפתח בל"ג בעומר: "רק למחוסנים"

ההצעה מגיעה במטרה להגביר את קצב ההתחסנות ולשמור על בריאות כחצי מיליון המבקרים. גורם במשרד הבריאות: "הדבר מהווה תמריץ למתמהמהים"

   
קבר הרשב"י יפתח בל"ג בעומר: "רק למחוסנים"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

ל"ג בעומר במירון הפך בעשרות השנים האחרונות לשם דבר בעולם היהודי. כחצי מיליון בני אדם מגיעים בכל שנה לציון קברו של רבי שמעון בר יוחאי, מתפללים וחוגגים את סיומם של 33 הימים הראשונים של ספירת העומר, שבהם נוהגים מנהגי אבלות לזכר 24 אלף תלמידי רבי עקיבא שמתו במגיפה.

בשנה שעברה המתחם היה סגור ומסוגר, למעט מספר קטן מאוד של משתתפים שעלו למקום עם  אדמו"רים ורבנים מוכרים. היתה זו מכה קשה במיוחד למאות אלפי החסידים, שחלקם לא יכלו לעלות להר לראשונה בחייהם.


אמנם נותרו כחודשיים בלבד עד  ל"ג בעומר, שיחול השנה בערב ‭ 29 ‬ באפריל, אך הדיונים לקראת האירוע הגדול ביותר בחברה החרדית בכל הנוגע להתקהלות כבר החלו.

במטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות העלו על השולחן הצעה, שלפיה רק מי שיתחסן או החלים מהקורונה יוכל לעלות למירון בחג. מדובר במהלך שמטרתו הן למנוע הדבקה על ההר והן לעודד את החסידים להתחסן בהקדם כדי שיתאפשר להם להגיע לציון קברו של רבי שמעון בר יוחאי, לאחר שבשנה שעברה לא התאפשר להם לעשות זאת.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך