לא תאמינו: האישה שהתעשרה בין לילה מקיא של לווייתנאים
(צילום: Fata Morgana by Andrew Marriott/shutterstock)

נפלאות הבריאה

לא תאמינו: האישה שהתעשרה בין לילה מקיא של לווייתנאים

אשה מדרום תאילנד מצאה גוש מסתורי על החוף בעל ריח מוזר • היא החליטה לקחת אותו לביתה כשהתברר כי היא מחזיקה בחומר השווה מאות אלפי דולרים • מדובר בקיא של לווייתנאים שהתייבש ממנו מייצרים בשמים יקרים

   
לא תאמינו: האישה שהתעשרה בין לילה מקיא של לווייתנאים
(צילום: Fata Morgana by Andrew Marriott/shutterstock)
אא

אולי גם אתם תיתקלו בגוש? אישה מדרום תאילנד התעשרה בין לילה, אחרי שמצאה על רצועת החוף הסמוכה לביתה חומר ששוויו מוערכת במאות אלפי דולרים.

סיריפורן ניאמרין, שסיפורה פורסם באתר mako, תיארה כיצד נתקלה לגמרי במקרה בגוש המסתורי עם הריח המוזר.

“הגוש היה באורך של יותר מחצי מטר וברוחב של כ-30 ס”מ”, סיפרה התושבת בת ה-49. “החלטתי לקחת את הגוש הביתה כי חשבתי שאולי אוכל למכור אותו למישהו. לא היה לי מושג מה זה או שזה שווה הון תועפות”.

ומה התברר?

החומר מסתבר היה הפרשת אמברגריס (ענבר אפור), אשר מוכר לרוב בתור קיא של לוויתני ראשתן גדול-ראש. מדובר למעשה בחומר בצבע אפור בהיר, שומני וקשיח שמזכיר שעווה. היונק הימי העצום מפיק את החומר בשביל להקל על מעבר של חומרים בתעלות העיכול שלו.

אז למה הוא כל כך יקר? מאחר שבני אדם משתמשים בענבר אפור כבר המון שנים בשביל להפיק בשמים יקרים.

ניאמרין סיפרה שמשקל גוש האמברגריס עומד על 7 ק”ג וערכו המקסימלי מוערך ביותר מ-258 אלף דולר. כעת, היא נמצאת בשלבים למכור את החומר לסוחרים מקומיים, בתקווה שתוכל להשתמש בכסף בשביל לעזור לבני הקהילה שלה.

גוש האמברגריס של ניאמרין אמנם גדול, אבל הוא אפילו לא מתקרב לגוש הגדול שאי פעם התגלה על חופי תאילנד. בנובמבר 2020, לא רחוק מהמקום בו גרה ניאמרין, דייג מצא גוש של ענבר אפור ששקל יותר מ-100 ק”ג. הוא מכר אותו בסופו של דבר במחיר בלתי נתפס של 3.3 מיליון דולר.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך