תרומות
מזעזע: ההכרה ברפורמים מטלטלת את הרבנים בעולם
(צילום:Roman Yanushevsky/shutterstock)

חדשות

מזעזע: ההכרה ברפורמים מטלטלת את הרבנים בעולם

"הליברליזציה של תהליך הגיור לבתי דין שאינם רשמיים, עשויה להביא לישראל מיליוני אנשים ממדינות שונות כתיירים, שיעברו גיור פרופורמה וידללו את דמותה של המדינה היהודית היחידה בעולם''.

   
מזעזע: ההכרה ברפורמים מטלטלת את הרבנים בעולם
(צילום:Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

ההכרה השערורייתית של בג"ץ בגיורים הרפורמיים מצליחה להסעיר גם את רבני העולם שמתנערים מהפסיקה המתגרה.

ב'ועידת רבני אירופה' הגיבו אמש בכאב כי "'ועידת רבני אירופה' המייצגת את המנהיגים הרוחניים של למעלה משמונים אחוז מהקהילות המרכזיות והכלליות באירופה המונים כמיליון וארבע מאות אלף איש קובעת כי אין כלל דרישה להכיר בגיורים אלה שאין להם כל תוקף הלכתי. כל החברים במאות הקהילות שלנו באירופה מעוניינים רק בגיור על פי ההלכה ומסורת ישראל".

בהודעת הועידה נאמר עוד כי "ישראל כיום היא מדינה של העולם הראשון, אליה שואפים מיליוני אזרחי מדינות עולם שלישי להגר – הליברליזציה של תהליך הגיור לבתי דין שאינם רשמיים, עשויה להביא לישראל מיליוני אנשים ממדינות שונות כתיירים, שיעברו גיור פרופורמה וידללו את דמותה של המדינה היהודית היחידה בעולם''.

יו"ר 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הקהילות היהודיות באירופה' הרב מנחם מרגולין אמר בתגובה להחלטה כי "החלטת שופטי בג"צ להכיר במי שעברו גיור רפורמי או קונסרבטיבי בישראל כיהודים לפי חוק השבות, היא דבר מסוכן שאסור לקבל אותו", אומר . לדבריו "צריכה היתה לקום מהומה על עצם העובדה ששופטים שאינם בעלי סמכות הלכתית נוטלים לעצמם את הזכות להכריע בעניינים הלכתיים טהורים".

מנכ"ל המרכז, הרב אריה גולדברג, אמר כי בשיחות שקיבל אמש מרבני ודייני אירופה שמע מהם מסר ברור ונחרץ ולפיו בבתי הדין באירופה לא יכירו בגיורים של הרפורמים וקונסרבטיבים שיהיו בישראל.

"נשיאות ומועצת רבני אירופה דוחים בשאט נפש את החלטת בג"ץ וקוראים לרבנים הראשיים לישראל לעמוד בפרץ ולדרוש מממשלת ישראל לתקן את החוק שיהודי יוכר רק מי שיתגייר כהלכה. החלטת השופטים היא אסון לדורות ותגרום להתבוללות נוראה אשר מסכנת את המשך קיומו של העם היהודי באירופה".

עוד כתבות שיעניינו אותך