6 רגליים: כך הגיחה לעולם גורת כלבים קטנה
(צילום: Druzhnieva Veronika/shutterstock)

נפלאות הבריאה

6 רגליים: כך הגיחה לעולם גורת כלבים קטנה

הגורה סקיפר נולדה עם 6 רגליים, 2 זנבות ו-2 אזורי רבייה, בין היתר. אבל כנגד כל הסיכויים, סקיפר מצליחה לתפקד כמו כל כלבלב רגיל: "אנחנו לא רואים שום סיבה לא לתת לה את הסיכוי הטוב ביותר לחיים נהדרים"

   
6 רגליים: כך הגיחה לעולם גורת כלבים קטנה
(צילום: Druzhnieva Veronika/shutterstock)
אא

כמו כל הגורים שזה עתה נולדו, סקיפר אוהבת לאכול, לשתות ולעשות את צרכיה. אבל סקיפר, שילוב של בורדר קולי ורועה אוסטרלי, היא לא כלבה רגילה בכלל. היא שונה משאר הגורים בהמלטה שלה.

סקיפר נולדה עם 6 רגליים. "זה פשוט נס בשם סקיפר", אומרים בבית החולים הווטרינרי ניל שבאוקלהומה, ארצות הברית. "היא שרדה יותר זמן מכל כלב אחר שנולד עם התנאים המולדים שלה".

סקיפר נולדה באופן טבעי יחד עם 8 גורים נוספים לפני כשבועיים במהלך סופת שלגים גדולה. מחקרים מראים שעד כה, אף גור לא שרד את ההמלטה ונולד חי בתנאים כמו שלה. ד"ר טינה ניל, בעלת בית החולים הווטרינרי, אומרת כי לאחר הסערה, הבעלים של סקיפר הביא אותה לבית החולים לבדיקה. "הרופאים שלנו ידעו שאנחנו צריכים הדמיה נוספת כדי לקבוע אבחנה לסקיפר אז החלטנו לעשות לה בדיקת אולטרה-סאונד בטן", אמרה ד"ר ניל.

בבדיקת האולטרה-סאונד ובבדיקות נוספות שערכו הרופאים, נראה כי סקיפר נולדה עם שני סוגים של הפרעות מולדות בשם monocephalus dipygus ו- monocephalus rachipagus dibrachius tetrapus. מה שאומר שיש לה ראש אחד, בית החזה אחד, אבל שני אזורי אגן, שתי דרכי שתן תחתונות, שני אזורי רבייה, שני זנבות ושש רגליים, בין היתר.

ד"ר ניל אומרת שסקיפר כנראה הייתה חלק אחד מתאומים ברחם, אך כשהביצית המופרית ניסתה להתפצל, היא לא התפצלה לחלוטין.

שבוע לאחר ההמלטה, ד"ר ניל אמרה שסקיפר משגשגת. "היא גורה חזקה! היא אוהבת לינוק ומסוגלת להתרוצץ כמו כל כלבלב רגיל", אמרה ד"ר ניל. "אנחנו חושבים שאולי יש לה כמה דברים שהיא צריכה להתגבר עליהם, אבל כרגע היא נחושה ומשגשגת. הווטרינרים שלנו ומשפחתה לא רואים שום סיבה לא לתת לה את הסיכוי הטוב ביותר לחיים נהדרים".

עם זאת, הווטרינרים עדיין עוקבים אחר סקיפר, בשל מצבה הייחודי. "נמשיך לחקור את מצבה ולעקוב אחר התפתחותה, ונעזור לסקיפר לחיות חיים נוחים ונטולי כאבים".

מתוך עמוד הפייסבוק של בית החולים הווטרינרי ניל

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך