תרומות
לא נחים: עוד צעירה ארגנה משלוחי מנות למנקים
(צילום: Alexander Tolstykh/shutterstock)

חדשות

לא נחים: עוד צעירה ארגנה משלוחי מנות למנקים

מה הוביל את מור קרולפלד לרתום את תושבי מודיעין לשליחת משלוחי מנות דווקא לעובדי הניקיון? כמה משלוחים נאספו בינתיים, ומיהן המשפחות שהצטרפו ליוזמה המרגשת?

   
לא נחים: עוד צעירה ארגנה משלוחי מנות למנקים
(צילום: Alexander Tolstykh/shutterstock)
אא

מור קלונפלד, בחורה צעירה, עומדת מאחורי יוזמה של שליחת 70 משלוחי מנות לעובדי הניקיון בעיר מודיעין. "זו פעם ראשונה שאני מובילה כזה מהלך", היא אומרת, "והאמת היא שזה עושה לי הרגשה ממש טובה". התרגשות רבה ניכרת בקולה כשהיא מדברת על כך.

"ראיתי שיש יוזמה דומה בהרצליה וחשבתי להעביר אותה גם למודיעין", היא מסבירה. "התחושה שלי היא שחג פורים מגיע, ומידי שנה אנו רגילים לארגן משלוחי מנות לקשישים או לגלמודים. זהו כמובן חשוב מאוד, אבל דווקא את עובדי הניקיון בעיר, שהם אלו שלמעשה דואגים לבריאות של כולנו מידי יום ביומו, אנו לעתים קרובות שוכחים. במשך כל השנה הם כמעט שקופים, ובינינו, מי עוצר כדי להודות להם? החלטתי לנסות להרים פרויקט מיוחד, בו תושבי העיר ישלחו משלוחי מנות דווקא לעובדי הניקיון".

מור מספרת כי היא יצרה קשר עם מחלקת התברואה בעירייה, וקיבלה מהם רשימה של כ-70 עובדים. לאחר מכן היא פנתה לתושבי העיר באמצעות קבוצות הווטצאפ השונות, והזמינה אותם להעביר משלוחי מנות מוכנים, שיועברו ישירות אל עובדי הניקיון.

"התגובות שקיבלתי היו מאוד חמות", היא מספרת, "רוב אלו שהעבירו לי משלוחים אלו משפחות פרטיות, אבל הייתה גם גננת בגן חינוך מיוחד שהודיעה לי שתכין משלוח מיוחד מאוד עם ילדי הגן, כי היא רואה ערך מוסף בחינוך שלהם לערכים של הודיה והכרת הטוב. היו גם הרבה מאוד הורים שציינו שילדיהם הם אלו שהכינו את המשלוחים, כי הם התחברו מאוד לרעיון".

"נכון לרגעים אלו אני מתקרבת אל היעד, ואספתי יותר מ-60 משלוחי מנות. חשוב לי שכל אחד מהעובדים יקבל משלוח מכובד ויפה".

מור מציינת כי היא בעצמה מתכננת להגיע למחלקת התברואה כדי להעביר את המשלוחים לעובדים עוד לפני חג הפורים. "במחלקת התברואה אמרו לי שטרם נראה כזה דבר ואני בטוחה שבסופו של דבר העובדים ממש ייהנו. המשלוחים שקיבלנו מאוד מיוחדים, ויש מאחוריהם שבעים משפחות שבאמת נתנו את הלב".

עוד כתבות שיעניינו אותך