תרומות
מחמם את הלב: נהג המונית הציל את הקשישה מהונאה - גם אתם תתרגשו
אילוסטרציה (צילום: Marina Vassileva/shutterstock)

חדשות

מחמם את הלב: נהג המונית הציל את הקשישה מהונאה - גם אתם תתרגשו

נהג מונית מקליפורניה הבין שמשהו חשוד ברגע שהנוסעת הקשישה שלו נכנסה למונית. טיפת תשומת לב והרבה מאוד אכפתיות מנעו ממנה ליפול להונאה גדולה

   
מחמם את הלב: נהג המונית הציל את הקשישה מהונאה - גם אתם תתרגשו
אילוסטרציה (צילום: Marina Vassileva/shutterstock)
אא

כשנהג המונית ראג'יר סינג אסף קשישה בת 92 בקליפורניה לפני כשבועיים, היא סיפרה לו שהיא נוסעת לבנק בשביל למשוך 25,000 דולר על מנת ליישב חוב עם מס הכנסה. תוך כדי שיחתם, משהו הרגיש לו חשוד. הוא התחנן בפני האישה לשקול מחדש ואמר לה כי הוא חושב שמדובר בהונאה, וניסה לשכנע את הנוסעת שלו לא למשוך את כספה. "אני בחור ישר ואלה אנשים זקנים. הם זקוקים לעזרה", אמר סינג, הבעלים של המונית, בראיון טלוויזיוני, "זה פשוט היה הגיוני".

כשסינג דיבר עם הקשישה, היא אמרה לו שמישהו התקשר אליה וביקש ממנה לשלם חוב שכביכול קיים על שמה במס הכנסה. כשהוא שאל אם זה בן משפחה, האישה השתתקה. סינג אמר שהאישה הסכימה לאפשר לו להתקשר למספר של האדם שהתחזה לעובד מס הכנסה. "התקשרנו למספר הטלפון שלו ושאלתי את האיש, 'אתה מכיר את הגברת הזאת?'. הוא השיב 'לא' ומיד ידעתי שמשהו לא תקין". כשסינג לחץ על האיש ואמר לו שמדובר בקשישה בת 92 ושהיא לחוצה, הגבר ניתק לו. לאחר שיחות חוזרות ונשנות, סינג אמר שנחסם על ידי אותו מתחזה.

ולמרות זאת, הקשישה סרבה להאמין שמדובר בהונאה. סינג הפציר בה לשקול מחדש, וכשראה שהיא אינה משתכנעת, הוא הציע לה לנסוע איתו לתחנת המשטרה. כשהגיע לשם, הוא שוחח עם קצין בתחנה שהסכים לדבר עם הקשישה. רק אז היא הבינה שהיא אכן קורבן להונאה פוטנציאלית. "אנחנו אוהבים את הסיפור הזה כי כמה פעמים לאורך כל הדרך, ראג' היה יכול פשוט לקחת את הלקוחה שלו לבנק ולא לדאוג לשלומה", נמסר ממשטרת רוזוויל. לדבריה, לסינג מגיע פרס על המעשה שעשה. "החשיבה המהירה שלו חסכה לאזרח ותיק 25,000 דולר ועל כך אנו מעריכים מאוד את מאמציו".

עוד כתבות שיעניינו אותך