רבני בני ברק מזהירים: "שהבנות לא תצאנה לרחובה של עיר בפורים"
(צילום: defotoberg/shutterstock)

חדשות

רבני בני ברק מזהירים: "שהבנות לא תצאנה לרחובה של עיר בפורים"

שלושת רבני העיר בני ברק מהמגזר האשכנזי ליטאי, חסידי וספרדי מזהירים מפני הוללות ויציאת הבנות לרחובה של העיר בני ברק ביום הפורים

   
רבני בני ברק מזהירים: "שהבנות לא תצאנה לרחובה של עיר בפורים"
(צילום: defotoberg/shutterstock)
אא

שלושת רבני בני ברק, הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, הגאון רבי מסעוד בן שמעון והגאון רבי יצחק אייזיק לנדא מזהירים מפני הוללות של בנים ובנות ברחובה של העיר בני ברק ביום הפורים הקרוב.

במכתבם הם כותבים: "הננו פונים בזה להורי בית ישראל ואל המחנכים והמחנכות", כותבים הרבנים, "להזהיר את הבנות שלא תצאנה לרחובה של עיר בליל פורים, כל כבודה בת מלך פנימה, ויקיימו השמחה בביתן בכל משפחה ומשפחה".

עוד הם כותבים: "כן הננו מבקשים מאוד מהתלמידים ומבני הישיבות להפקיד על שמחת פורים שהיא שמחה של מצוה, לא להפכה להוללות ח"ו ולהיזהר מאוד בגדרי הצניעות".

הרבנים כותבים כי "ההתגודדות ברחובות ובקרנות, הם מפרוצים המנצלים זמן השמחה להוללות ופריצות, וביזיון גדול לעמוד בסביבתם, ועלינו החובה לסלק נגע זה מרחובותינו".

באשר למגיפת הקורונה, כותבים הרבנים כי "בשנה זו יש לנהוג במשנה זהירות בהתקהלות ולא להיכנס ח"ו לחשש סכנה".

עוד כותבים הרבנים: "כמו כן חובה מוטלת על כולנו לשמור על כבוד שמים ולא להיגרר לעימות עם הגורמים הממונים הפועלים לשמירה והגנה על הציבור".

הרבנים מזהירים מפני השימוש בנפצים: "איסור חמור למכור ולהשתמש בנפצים וכדו', הדבר גרם בעבר לאסונות ר"ל, והגורמים מתחייבים בגרמא בנפשות", ולכן הם כותבים כי "מי שנוכח במכירת או פיצוץ נפצים וכדו' האסור על פי דין תורה, יפנה למוקד העירוני משום 'ולא תעמוד על דם רעיך'".


 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך