עצוב: החתול הציל את בעליו מהנחש ומת מהארס
(צילום: Arthit stock/shutterstock)

חדשות

עצוב: החתול הציל את בעליו מהנחש ומת מהארס

החתול ארתור הרג פתן חום מזרחי, שחדר לחצר של בית בקווינסלנד שבאוסטרליה. בני המשפחה: "נשבר לנו הלב, אחרי מעשה הגבורה יוצא הדופן שהוא עשה"

   
עצוב: החתול הציל את בעליו מהנחש ומת מהארס
(צילום: Arthit stock/shutterstock)
אא

חתול בשם ארתור הציל השבוע את בעליו ושני ילדיו מתקיפה של נחש מסוג פתן חום מזרחי, כאשר בדרך הוא ננשך - ומת מהארס.

האירוע הכואב והמרגש התרחש בקווינסלנד שאוסטרליה, כאשר החתול שיחק בחצר האחורית של בית עם שני ילדי המשפחה והבעלים שישבו בחצר. לפתע חדר לחצר נחש פתן חום, אחד הנחשים האלימים והארסיים בעולם שיכול להרוג בקלות בארס הנשיכה שלו בני אדם. מי שזינק על המזיק המסוכן היה החתול ארתור, שבגופו הגן על הילדים והרג את הנחש.

הבעלים היה בינתיים עסוק בלהבריח את ילדיו מהחצר ולא שם לב שהחתול עצמו ננשך על ידי הנחש הארסי. "היה כאוס מוחלט ולכן לא שמנו לב שארתור ננשך, אבל אז הוא התמוטט ושכב על הרצפה. ניגשנו אליו ואז הוא התאושש וקם על רגליו - ולכן חשבנו שהוא בסדר". באותו יום החתול המשיך לתפקד, אולם למחרת בבוקר הוא התמוטט שוב והבעלים שלו הבהיל אותו לבית החולים הווטרינרי הקרוב כדי להציל אותו.

התברר כי זה כבר מאוחר מדי, ושהארס היה קטלני ולא ניתן היה לעשות כלום. "זה ממש שבר לנו את הלב המוות הזה של ארתור, אחרי מעשה הגבורה יוצא הדופן שהוא עשה", סיפרו בני המשפחה.


החתול ששילם על כך בחייו

שירות החירום לחיות האוסטרלי, שארתור הובהל לבית החולים שלו בעיר טנאווה, פרסם הודעת אבל מיוחדת שבה נמסר כי "ארתור היה אהוב מאוד על צוות בית החולים, שטיפל בו לאורך השנים. אנו מלאים צער יחד עם המשפחה שלו על מותו המופלא במעשה גבורה שכזה".

הודעת הפרידה בעמוד הפייסבוק של בית החולים גררה תגובות נרגשות רבות מצד אוהבי חתולים ובעלי חיים, שאיחלו לחתול לחיות בגן עדן והעלו על נס את הגבורה של חיית המחמד ששילמה בחייה כדי להציל את אהוביה.

הנחש התוקפני

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך