נעים להכיר: האלוורה ופלאותיה הנדירות
(צילום: gob_cu/shutterstock)

בריאות

נעים להכיר: האלוורה ופלאותיה הנדירות

היא לא רק מעשירה את העור בחומרים חיוניים כמו קולגן וחלבון אלסטין, היא גם אלופה בחיסול דלקות, במתיחת פנים טבעית, בהרגעת העור לאחר כוויות שמש, ובריפוי צלקות. נעים מאוד, אלוורה

   
נעים להכיר: האלוורה ופלאותיה הנדירות
(צילום: gob_cu/shutterstock)
אא

האלוורה משמשת, תרופה טבעית לשלל מחלות עור. בהיותה בעלת תכונות ריפוי טבעיות, האלוורה נחשבת ל 'מלכת' הטיפול בעור - לא בכדי. 

היא לא רק מעשירה את העור בחומרים חיוניים כמו קולגן וחלבון אלסטין, היא גם אלופה בחיסול דלקות, במתיחת פנים טבעית, בהרגעת העור לאחר כוויות שמש, ובריפוי צלקות. 

אחרי שתקראו את היתרונות שלה, גם אתם תרצו להתחיל להשתמש בה מדי יום ביומו, והאמת היא שאתם יכולים - בתנאי שאתם אנשים בריאים, ושלא ידועה לכם אלרגיה כלשהי לצמח זה. 

איך האלוורה ממריצה את הגוף?
האלוורה היא בעלת תכונות 'אדפטוגניות', זאת אומרת שהיא 'מסתגלת' היטב לסביבה שבה היא נמצאת אחרי העיכול. מה זה אומר בפועל? מחקרים מראים ששתיית מיץ שעשוי מ-100% אלוורה טהורה וטבעית, ממריצה את הגוף ומעודדת אותו להאט את שחרור הורמון הקורטיזול, שידוע כמגביר לחץ. 

כמה החלבון בגוף חסר לכם?
עוד הוכיחו מחקרים כי שתיית אלוורה נטולת חומרים משמרים, מגבירה את ייצור חלבון הקולגן - המיטיב עם העור, ושומר עליו מתוח וללא קמטים. 
עוד באותו עניין, האלוורה מעודדת ייצור סיבי אלסטין, שהם חלבונים דומים לקולגן, שאחראיים על חיבורי השרירים והעורקים. 

תגידו שלום לדלקות בעור -
לא רק דלקות בעור האלוורה מחסלת, אלא גם פצעים בעלי תכונות דלקתיות. 
האלוורה מכילה בתוכה אנזים בשם 'ברדקינייז' שהוא אנזים שיודע לחסל את הבקטריות שגורמות לדלקת על העור. 
מרכיב מופלא נוסף שיש באלוורה הוא גלוקומנאן (באנגלית: glucomannan) שהוא הורמון שמעודד צמיחה וגדילה, וכן שמירה על 'איכות סביבה' נקייה בגופכם.
כל שצריך לעשות הוא למרוח אותו מדי יום על העור, לקבלת עור גמיש, רך, בריא ומלא ברק וחיוניות.  

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך