כבר לא אותו הדבר: כך יראה מגדל אייפל
(צילום: Gurgen Bakhshetyan/shutterstock)

חדשות

כבר לא אותו הדבר: כך יראה מגדל אייפל

מהשנה הבאה: הסמל של פריז ישנה את צבעו בתהליך שיימשך יותר משנה. צביעת המגדל תתבצע כחלק משינוי משמעותי שתעבור העיר לקראת אולימפיאדת 2024

   
כבר לא אותו הדבר: כך יראה מגדל אייפל
(צילום: Gurgen Bakhshetyan/shutterstock)
אא

אחד הסמלים האייקונים ביותר של פריז הולך לקבל צבע חדש לקראת אולימפיאדת פריז בשנת 2024. הוועדה שמנהלת את תחזוקת מגדל אייפל, בהנהלת פטריק ברנקו ריבו, מסרה כי "מגדל אייפל ייצבע עד שנת 2022 בעירוב של צבע צהוב וחום שיתנו לו גוון של זהב וזאת כמחווה והצדעה לאלופים האולימפיים של אולימפיאדת פריז שתתקיים בשנת 2024". הוועדה גם ציינה כי, "למעשה, צבע הזהב היה הצבע המקורי שרצה מעצב ויוצר המגדל המעצב והאדריכל גוסטב אפל".

השיפוצים של המגדל החלו בשנת 2019 והצביעה עצמה של המגדל תימשך עד שנת 2022. משך הצביעה יימשך יותר משנה, בעיקר בגלל גודלו של מגדל אייפל. מעניין לציין כי זו תהיה הפעם העשרים בה המגדל יעבור צביעה מחדש.

לאורך השנים המגדל נצבע בסדרה ארוכה של צבעים שכללה חום אדום, צהוב אוכרה, חום ערמונים וכן את גוון הברונזה שבו הוא צבוע כיום. למעשה גם כיום יש בלילות למגדל גוון זהבהב בגלל 20 אלף המנורות שמאירות אותו ושגורמות למונומנט האדיר להיות כזה שמושך מבקרים כל הזמן. כמו כן בזמנים רגילים בהם מותר לתייר בפריז מתחוללת במגדל הופעה בשעה אחת בלילה שנחשבת למומלצת מאד ולכזו ששווה להישאר במיוחד ולצפות בה.כך או כך צביעת המגדל היא חלק ממהלך כללי של ממשלת צרפת ועיריית פריז לשדרג את כל מרכז העיר לקראת אירועי 2024. השדרוג כולל הפיכה של שדרות השנז אליזה לפארק ענקי כשהסכום המתוכנן לתהליך נאמד בכמיליארד שקלים.

(צילום:משה ניסנבוים)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך