ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהוראה לבחורי הישיבות: "לא להסתובב ברחובות בפורים"
(צילום: Dusan Petkovic/shutterstock) הרב גרשון אדלשטיין (צילום: דוד קשת)

חדשות

בפורים הקרוב: "הזכות היחידה שתגן להנצל מהנגיף"

ראש הישיבה הדגיש: "בפורים ראוי להוסיף הרבה בלימוד התורה וזה הזכות היחידה שתגן להנצל מהנגיף. ובכך שלא יהיו יותר חולים, יוכלו לפתוח את זמן קיץ כרגיל ללא שום הגבלות".

   
ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהוראה לבחורי הישיבות: "לא להסתובב ברחובות בפורים"
(צילום: Dusan Petkovic/shutterstock) הרב גרשון אדלשטיין (צילום: דוד קשת)
אא

הוראה חדשה שיצאה הבוקר (שלישי) ממעונו של נשיא מועצת גדולי התורה ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, קוראת לבחורי הישיבות ולנוער לא להסתובב כלל ברחובות בפורים, בשל הסכנות הרוחניות והגשמיות הגוברות בפרט בשנה זו.

במכתבו כתב ראש הישיבה: "השנה ראוי עוד יותר מכל שנה שכל ראשי הישיבות ידאגו שתלמידי הישיבות יישארו בימי הפורים בישיבה וילמדו, ולא יסתובבו בבתים כלל גם לא בעת סעודת פורים".

הגר"ג הדגיש: "בפורים ראוי להוסיף הרבה בלימוד התורה וזה הזכות היחידה שתגן להנצל מהנגיף. ובכך שלא יהיו יותר חולים, יוכלו לפתוח את זמן קיץ כרגיל ללא שום הגבלות".

רה"י הוסיף: "ימי הפורים הם זמן מסוגל לזכות לקבלת התורה ולמעלות הרוחניות. לכן חובה גדולה להתחזק בימים אלו בלימוד התורה כי רק על ידי כך ניתן לזכות למעלות העליונות.

"וידוע כי אלו שעוסקים בתורה בפורים יש להם הצלחה וסייעתא דשמיא בכל ימות השנה, כי זכות התורה היא יותר מכל הזכויות, והתורה נותנת הצלחה בכל העניינים, בפרט בזמן שיש ניסיונות וקשה יותר ללמוד, אם מתגברים ומשתדלים לעסוק בתורה למרות הניסיונות, זה נותן זכויות גדולות מאד".

הגר"ג הוסיף והורה להורים "לפקוח עין על ילדיהם מכל הגילאים, שלא יסתובבו כלל ברחובות הערים בימי הפורים, ובפרט בליל הפורים דבר הגורם למכשולות רבות ודרדור חמור המשפיע על כל השנה. כאשר מלבד הסכנות הגשמיות שיש השנה יותר מבכל שנה, הסכנות הרוחניות גדולות מאוד לעתיד הילדים".

"ואשרי חלקם של כל אלו שיקיימו סדרי הלימוד בישיבות הקדושות. ובזכות כך נזכה לראות בישועת השי"ת במהרה בימינו אמן", סיים ראש הישיבה

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך