מטריד את המנוחה: הופיעו שני ירחים בדובאי
(צילום: נאס"א)

נפלאות הבריאה

מטריד את המנוחה: הופיעו שני ירחים בדובאי

באיחוד האמירויות ציינו את כניסת החללית הזעירה למסלול סביב מאדים, אך הכניסו בטעות האזרחים להיסטריה. זו הסיבה לתופעה.

   
מטריד את המנוחה: הופיעו שני ירחים בדובאי
(צילום: נאס"א)
אא

תושבי דובאי שפשפו את עיניהם בתדהמה ביום שלישי האחרון, לאחר שנצפו שני ירחים מוזרים בשמי הלילה – אף אחד מהם לא דומה לירח שלנו. האירוע המשונה היה כל כך מוחשי עד שאנשים חשבו כי הם חוזים בתופעה טבעית או אפילו בפלישה של חייזרים לכדור הארץ. 

גם באתר הפרכת הקונספירציות Snopes התקבלו המוני פניות על המחזה המוזר, שם נאלצו לפרסם הבהרה כי לא מדובר בירחים מרחפים. אז מה הסיבה? באיחוד האמירויות בסך הכל החליטו לחגוג את כניסתה של החללית אל-אמל ("התקווה") למסלול סביב מאדים, על ידי הקרנת עוצמתית וחזקה שני ירחיו של הכוכב האדום – פובוס ודימוס – על שמי הלילה.

סוכנות החלל של המדינה הערבית היא השישית בעולם ששיגרה משימה למאדים, אחרי ברית המועצות, ארה"ב (NASA), אירופה, סין והודו. חללית של סוכנות החלל האמריקנית צפויה לנחות על הכוכב ב-18 בפברואר.
(צילום: נאס


 

אם המשימה תסתיים בהתאם לתוכנית, מהמסלול שלה בחלל, במשך כשנתיים, כ-20 אלף עד 43 אלף קילומטר מעל פני הקרקע, הגשושית תספק לראשונה למדעני חלל מידע על מזג האוויר ברחבי מאדים בכל שעות היום. היא גם תחקור כיצד סופות אבק ותופעות אקלימיות נוספות הקרובות לפני הקרקע של מאדים משפיעות על האטמוספרה של כוכב הלכת.
הפרויקט הוא חלק ממאמצי המדינה, יחד עם שכנתה לחצי האי ערב הסעודית, לסיים את התלות בכלכלת נפט, ולהפוך למעצמות טכנולוגיות ומדעיות – יחד עם שינוי תדמיתן בעולם. עלות פרוייקט "תקווה" מוערך בכ-200 מיליון דולר, כך לפי שרת המדעים המתקדמים במדינה, שרה אמירי.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך