שני טיגרסים לבנים מתו לאחר שנדבקו בקורונה
(צילום: nattanan726/shutterstock)

חדשות

שני טיגרסים לבנים מתו לאחר שנדבקו בקורונה

לאחר ששני גורים בגן חיות בפקיסטן מתו בגיל 11 שבועות, הם אובחנו כמאומתים לנגיף. הם ככל הנראה נדבקו מאיש צוות במקום. גם 6 מעובדי הגן נדבקו.

   
שני טיגרסים לבנים מתו לאחר שנדבקו בקורונה
(צילום: nattanan726/shutterstock)
אא

שני גורי טיגריס לבנים מתו לפני כשבועיים בגן החיות בלאהור, העיר השנייה בגודלה בפקיסטן, לאחר שככל הנראה נדבקו בנגיף הקורונה.

על פי גן החיות, הגורים, שהיו בני 11 שבועות במותם, סבלו מתסמיני נשימה כבדה, המתבטאת בקרב בחולי קורונה, אולם צוות הגן סבר תחילה כי הם חלו בחתלתלת, מחלה נגיפית קשה הפוגעת במערכת החיסון של חתולים ושנפוצה במדינה.

לאחר מותם של השניים, בדיקה פתולוגית מצאה כי נגרם לריאות שלהם נזק משמעותי – ובבדיקת קורונה שבוצעה להם העלתה כי השניים אכן חלו במחלה. בעקבות זאת, כל אנשי הצוות בגן שעבדו עם הגורים נבדקו גם הם, והתברר כי שישה מהם, בהם מטפל אישי של הטיגריסים, אובחנו כמאומתים לקורונה.

גור טיגריס לבן בגן חיות בניקרגואה, בחודש שעבר // צילום: איי.אף.פי.

סגן מנהל גן החיות, קירן סאלם, סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "במקרה הזה, הגורים היו קורבנות של בני האדם שטיפלו בהם. ביצענו בדיקות, והחשד שלנו, לפיו מדובר בקורונה, התברר כנכון, ואכן הגורים נדבקו מבני אדם".

חשוב לציין כי מצבם של גני החיות בפקיסטן נמצא תחת ביקורת קשה מצד ארגוני בעלי חיים בינלאומיים, הטוענים כי בעלי חיים רבים מוחזקים בהם בתת-תנאים ושהם נפגעים מטיפול לא נכון וממחלות שנגרמות להם ממצב הכלובים בהם הם חיים, הכולל גם היגיינה ירודה.

"הטיגריס הלבן היא חיה נדירה מאוד, זהו זן שצריך לחיות בסביבה ובבית גידול ספציפי מאוד כדי לחיות חיים בריאים", אמר צופישאן אנושיי, מייסד ארגון מקומי לזכויות בעלי חיים בשם JFK. "בגן החיות לא היו האמצעים הנכונים עבור הגורים האלה, וזו הסיבה האמיתית למותם. כל עוד לא ייעשה סדר בגני החיות במדינה, נמשיך לראות מקרים כאלה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך