ארה"ב: "אנחנו חוקרים תופעות אוויריות של עב"מים בשמיים"
(צילום: ANDREI SALAUYOU/shutterstock)

אחרית הימים

ארה"ב: "אנחנו חוקרים תופעות אוויריות של עב"מים בשמיים"

תחקיר חושף: הפנטגון הודה כי החזיק ובדק הריסות מההתרסקויות של עצמים בלתי מזוהים. "בחלק מהחומרים שנמצאו ושנלמדו ישנה הבטחה של ממש לשינוי צורות הבנייה והעיצוב בכדור הארץ בצורה דרמטית בעתיד".

   
ארה"ב: "אנחנו חוקרים תופעות אוויריות של עב"מים בשמיים"
(צילום: ANDREI SALAUYOU/shutterstock)
אא

המאמינים בחוצנים ובתופעות על טבעיות רושמים לעצמם ניצחון: מסמך רשמי בן 154 עמודים של משרד ההגנה האמריקני מאשר לראשונה כי בידי ארה"ב ישנם שרידים או חלקים של חומרים שהגיעו לכדור הארץ מהחלל, ומוגדרים כתופעות אוויריות לא מזוהות (UAP).

למעשה, מדובר בפעם הראשונה שבה משרד ההגנה האמריקני מודה בקיומם של עצמים שהגיעו מהחלל ונחקרו ברצינות במשך שנים, ושהתגלו בהם תכונות ייחודיות מבחינה כימית ופיזיקלית. המסמך, שכולל חלקים שעדיין נותרו מסווגים, הוא תגובה לבקשתו של החוקר אנתוני בראגאליה, שפנה במסגרת חופש המידע אל הפנטגון ואל ה-DIA (סוכנות הביון של משרד ההגנה האמריקני), בשנת 2017.

כיון שמדובר בנושא מורכב, מסווג ונפיץ, ביקש החוקר לברר בצורה מדויקת האם לצבא האמריקני ישנם שרידים של תופעות אוויריות לא מוסברות או של עצמים בלתי מזוהים. התשובה הגיעה לאחרונה, והיא כוללת לראשונה הודאה ממשית כי הצבא האמריקני מצא חומרים מיוחדים שהגיעו לכדור הארץ מהחלל.


בין המצאים הייתה גם מתכת מסוג Nitinol הזוכרת את צורתה הראשונית אחרי הקיפול והשינוי שלה. מדובר בחומר מוכר למדע, ודיווחים על מתכת כזו נמסרו כבר בשנת 1947 על ידי עדי ראייה ב"תקרית רוזוול", ובה התרסק כלי טיס בארצות הברית וממנו חולצו לכאורה גופות של חוצנים.

הצבא האמריקני צועד כאן צעד נוסף קדימה אחרי שהודה בשנת 2017 כי הוא לומד במסגרת תוכנית ההגנה שלו להתמודד עם איומים אוויריים חריגים שזכו לראשי התיבות AATIP. החוקר ששיתף את הסאן הבריטי בתשובה האמריקנית מציין, כי "בהסברים של הצבא נראה כי בחלק מהחומרים שנמצאו ושנלמדו ישנה הבטחה של ממש לשינוי צורות הבנייה והעיצוב בכדור הארץ בצורה דרמטית בעתיד". 

חשוב לציין כי המסמך לא נוקט עמדה ביחס לדרך היווצרות החומרים ולא קובע בשום שלב כי מדובר בטכנולוגיה חייזרית. אולם מהמסך עולה עוד כי הצבא העביר את החומרים המיוחדים לקבלן פרטי וכי אלו חקרו באופן נרחב את המאפיינים הכימיים והפיזיים שלהם עד התפרצות נגיף הקורונה, אז החברה שלחה את עובדיה הביתה ולמעשה הפסיקה את פעילותה.

בשאלה מה מאפיין את החומרים, מה התרכובות שלהם ובמה בעצם מדובר, הצבא האמריקני פשוט נמנע מלענות. למעשה אנשי ה-DIA מציינים בתשובה כי יש עוד 5 מסמכים מסווגים שלא ניתנים לפרסום.

כמו כן הצבא האמריקני לא מציין היכן נמצאים השרידים האלו כיום ומי שומר או מטפל בהם. אנתוני בראגאליה, מצידו מתכנן לנסות לפנות שוב ולגרום למשרד ההגנה האמריקני לפרט יותר על הממצאים. גם הסאן הבריטי עצמו פנה אל הפנטגון אך משרד ההגנה האמריקני נמנע מלהגיב לפנייה.

(צילום: מסמך)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך