ארגון בתי הכנסת: "לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי"
(צילום: ungvar/shutterstock) | האם רק מתחסנים יוכלו להיכנס לבית הכנסת?

חדשות

ארגון בתי הכנסת: "לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי"

הארגון העולמי של בתי הכנסת לממשלה: יש לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי ע"פ מתווה הארגון המבוסס על דרכון ירוק בלבד.

   
ארגון בתי הכנסת: "לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי"
(צילום: ungvar/shutterstock) | האם רק מתחסנים יוכלו להיכנס לבית הכנסת?
אא

עם תחילת היציאה מהסגר השלישי קורא הארגון העולמי של בתי הכנסת לממשלת ישראל לפעול לפתיחה בטוחה של בתי הכנסת כבר כעת. בדיונים שהתקיימו בימים האחרונים במשרד הבריאות הציגו בארגון מתווה מגובש לפתיחה בטוחה של בתי הכנסת.

ע"פ המתווה תתאפשר כניסה לתפילה בבתי הכנסת לבעלי דרכון ירוק בלבד – מחוסנים (שבוע לאחר המנה השנייה) בעלי אישור מחלים ואלו שקיבלו תשובה שלילית לבדיקת קורונה במהלך 72 השעות שלפני ההגעה לבית הכנסת. בנוסף, הכניסה לבית הכנסת תתאפשר למספר אנשים שייקבע ע"פ גורמי המקצוע על מנת שתישמר ההקפדה על מרחקים מתאימים בין מתפללים שאינם בני משפחה גרעינית.

כמו כן, הכניסה תתאפשר רק במסכות מלאות (אף ופה) ותישמר ההקפדה על היגיינה וחיטוי ידיים. ממונה הקורונה בבית הכנסת יהיה אחראי על יישום ההנחיות ויוודא כי הכניסה תתאפשר לבעלי דרכון ירוק בלבד. אלו שאינם בעלי דרכון ירוק ימשיכו להתפלל במרחב הפתוח תוך שמירה על כללי הריחוק והמגבלות הקיימות.
לקראת ראש חודש אדר וחג הפורים המתקרב- ניתן יהיה לקיים ע"פ מתווה זה את קריאת פרשת "זכור", קריאת המגילה וכמובן את תפילות ימי החול והשבת.

לאור פניות חוזרות שמגיעות אלינו- עלינו להדגיש כי כעת אין כלל שינוי בהנחיות ביחס לבתי הכנסת- והשהיה בחלל סגור מותרת ל-5 אנשים בלבד, ו-10 מתפללים בשטח פתוח. עם זאת, לצערנו, אנו רואים זליגה של מתפללים- גם של ציבור שאינו מחזיק בדרכון ירוק- לתפילה בחללים סגורים, ואנו חוששים כי התופעה תתרחב ותסכן את בריאותם של רבים.

על כן, הארגון העולמי של בתי הכנסת קורא לציבור המתפללים לשמור על ההנחיות וללכת להתחסן באופן מידי כפי שממליצים כלל המומחים. זוהי חובה הלכתית ומוסרית כאחד.

לאור זאת, הארגון קורא לממשלת ישראל ולמקבלי ההחלטות לפעול לפתיחה מידית ובטוחה של בתי הכנסת ע"פ המתווה המדובר על מנת לאפשר תפילה בטוחה לציבור המתפללים ולמנוע התרחבות התופעה של תפילה בחללים סגורים באופן המסכן את בריאותם של רבים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך