בעקבות משבר הקורונה: גן החיות הוותיק נפרדים מהאריות
(צילום: Anna50/shutterstock)

חדשות

בעקבות משבר הקורונה: גן החיות הוותיק נפרדים מהאריות

המשבר הכלכלי לא פסח על גן החיות בהולנד, ואילץ אותו להעביר את האריות שלו לדרום צרפת עד שיתאפשר שיפוץ מתחם הגידול שלהם • מההנהלה נמסר: "אין כסף לשלם לעובדים".

   
בעקבות משבר הקורונה: גן החיות הוותיק נפרדים מהאריות
(צילום: Anna50/shutterstock)
אא

גן החיות הוותיק באמסטרדם "נטורה ארטיס מגיסטרה", שהוקם בשנת 1838, פרסם השבוע כי עקב מצבו הקשה הנובע מחוסר מבקרים במהלך משבר הקורונה, הוא יעביר לגן אחר בדרום צרפת את שלושת האריות שבגן. כך על פי פרסום באתר החדשות המקומי "דאטץ' ניוז". 

מדובר באריה זכר בן שלוש שנים ובשתי נקבות בנות שמונה ותשע. הסיבה למעבר היא שמתחם החתולים הגדולים, שנבנה בשנת 1927, קטן מדי עבור האריות. מנהלת גן החיות תכננה לשפץ ולשדרג את המקום, אבל כעת בעקבות המצב היא צופה הפסדים של כ-20 מיליון אירו בשנים הקרובות בגלל המשבר, ואינה מסוגלת להוציא סכום נוסף של ארבעה מיליון על שדרוג מתחם האריות.     

המצב של גן החיות כה קשה עד שמנהל הגן, רמברנדט סורטוריוס, הקים פרויקט מימון המונים כדי לתמוך בגן החיות ואכן הפרויקט מכניס כסף, אולם ההוצאה היומית על תחזוק המקום עולה כ-60 אלף אירו וקשה להעריך כי ניתן יהיה לצאת למבצעים נוספים מעבר להצלת הפעילות במקום.  

בראיון ל"טלגרף הבריטי" אמר סורטוריוס: "עשינו ואנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי להציל ולתפעל את המקום, אבל כבר כעת אחרי כל המאמצים שלי היינו צריכים לפטר 35 אנשי צוות מסורים - כי אין לנו כסף לשלם להם".

המצב דחף את הגן לחפש בית חדש לאריות שלו, וכאמור מצא אותו בדרום צרפת אם כי דוברת הגן לא ידעה לתת מידע על המקום החדש של הלהקה הקטנה. על פי הדוברת "הוחלט לא לפרק את הלהקה שחיה ביחד ומכירה זה את זה היטב, ומצאנו להם מקום חדש בו הם יהיו יחד".

מדובר באחת הפעמים היחידות בהיסטוריה הארוכה של גן החיות מאז 1838 שלא יהיו בו אריות. לדברי מנהל הגן "בעתיד אחרי שנשפץ את מתחם האריות נביא להקה חדשה - אבל השיפוצים במצב החובות הנוכחי יקחו למעלה מ-10 שנים. כשהם יסתיימו נביא לגן אריות אסייאתים שמצויים יותר בסכנת הכחדה. בינתיים, נשכן במתחם הנטוש מינים אחרים שמצויים בסכנת הכחדה גדולה".

בתוך כך על פי מידע שמסרה עמותת גני החיות בהולנד, 27 מתוך 30 גני החיות במדינה הוכרחו לפטר עובדים חיוניים בגלל  משבר הקורונה והסגרים שהיו בו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך