הסגולות הנפלאות של האגוז
(צילום: Miriam Doerr Martin Frommherz/shutterstock)

בריאות

הסגולות הנפלאות של האגוז

האגוזים והשקדים הם מקור טוב ומזין של שומן וחלבון מהצומח. זאת בנוסף לתכולת הסיבים התזונתיים שמצויים בהם, ואיזה סוג הוא הטוב ביותר?

   
הסגולות הנפלאות של האגוז
(צילום: Miriam Doerr Martin Frommherz/shutterstock)
אא

סגולותיו המיוחדות של האגוז:

- מחקרים מראים כי שילוב של אגוזים בתפריט היומי אשר ישנה בו בקרה על כמות הקלוריות הנכנסת, יכול לסייע בשמירה על המשקל והפחתתו. אגוזים עשירים בסיבים תזונתיים, שומן וחלבון ולכן תורמים להגברת תחושת השובע ולשליטה טובה יותר על כמויות האוכל הנאכל. נמצא כי שילוב חופן אגוזים בתפריט היומי מסייע להפחתת תחושת ה"מסכנות/קיפוח" שמלווה רבים בזמן התהליך של הירידה במשקל.

- מחקרים מראים כי שילוב אגוזים בתפריט היומי מסייע להסדרת פעילות מערכת העיכול.

- אגוזים עשירים בסיבים תזונתיים מסיסים ובלתי מסיסים. הסיבים הבלתי מסיסים מעלים את נפח הצואה ובכך מאפשרים את מעברה בצורה מהירה יותר במעיים, כלומר מזרזים את פעילות העיכול ומסייעים להסדרתה. הסיבים המסיסים משמשים מצע תזונתי טוב להתפתחות ה"חיידקים הטובים", ומסייעים בהפחתת רמות הכולסטרול ה"רע" (LDL) בדם.

- פיצוחים הינם דלים בנתרן, המלחתם מעלה את אחוזי הנתרן ומהווה סיכון ליתר לחץ דם. כמו כן, קלייה של כל סוגי השקדים והאגוזים פוגעת באיכותם, בוטנים, קשיו, גרעינים ופיסטוקים יש לקלות קלייה יבשה. 

- יש לרכוש במקומות מוכרים פיצוחים טריים למניעת עובשים ולאחסן במקום קריר ויבש. כמו כן, עבור סוכרתיים חשוב להקפיד על אכילה בכמויות מדודות, וזאת לאחר בדיקה במד סוכר רציף ללא דקירות והתייעצות עם דיאטנית קלינית אשר ניתן גם דרך שירותי האונליין.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך