מה עושים כשיש עכבר בבית? כל מה שאתם צריכים לדעת
(צילום: Rachata Kietsirikul/shutterstock)

בריאות

מה עושים כשיש עכבר בבית? כל מה שאתם צריכים לדעת

חושדים שיש לכם עכבר בבית? אם אתם מגלים סימנים שמעידים על הימצאותו של עכבר, כדאי שתיצרו קשר עם מדביר מקצועי בתחום הדברת מכרסמים. ומה הסימנים? כל הפרטים

   
מה עושים כשיש עכבר בבית? כל מה שאתם צריכים לדעת
(צילום: Rachata Kietsirikul/shutterstock)
אא

אם יש לכם עכבר בבית, לעיתים תצליחו להבחין בו משוטט ממקום למקום בבית ולעיתים תוכלו להבחין רק בסימנים המעידים על נוכחותו.

אם ראיתם משהו בביתכם בשעת לילה מאוחרת ואתם משערים כי מדובר בעכבר, אך אתם לא בטוחים, חשוב מאוד שתעקבו אחר סימנים שונים שיכולים להעיד על הימצאותם של עכברים. אם אתם מגלים סימנים שמעידים על הימצאותו של עכבר, כדאי שתיצרו קשר עם מדביר מקצועי בתחום הדברת מכרסמים.

אם אתם מוצאים פגר של עכבר מת בביתכם, כנראה שיש כשל מסוים בבית שמסייע לעכברים לחדור לבית שלכם וסביר להניח שאם עכבר אחד הצליח להיכנס, אז עכברים נוספים יכולים לעשות זאת.

יחד עם זאת, כל עוד אין סימנים לנוכחות של עכבר בבית או שלא ראיתם עכבר בבית, אז אין צורך לפנות למדביר. אם אתם תוהים איך יודעים אם יש עכבר בבית, ישנם כמה סימנים שיכולים להעיד על הימצאותו של עכבר.

ראשית כל, גללים של עכבר שמפוזרים בבית. הגללים של העכבר הם בגודל של גרגר אורז, כאשר גללים טריים יהיו כהים ולחים וככל שיעבור הזמן הם יהיו אפורים ומתפוררים במגע. את הגללים ניתן למצוא בעיקר לצד אריזות המזון, במגירות או בארונות של המטבח, מתחת לכיור, במקומות המסתור של העכברים, לאורך שבילי ההליכה שלהם ועוד.

אם אתם שמים לב כי מדובר על גללים גדולים יותר מגרגר אורז, ככל הנראה מדובר על גללים של חולדה המעידים על נוכחות של חולדה בביתכם.

כאשר יש עכברים בבית אתם תראו סימני כרסום על אריזות המזון אך לא רק שכן, עכברים נוטים לכרסם גם קרטון, כבלים חשמליים וכל דבר אחר שהם יכולים לנעוץ בו את השיניים שלהם. בדרך כלל על סימני הכרסום של העכברים אתם תראו גם סימני צבע. אם סימני הצבע הם טריים ואם הם כהים הם ישנים.

כמו הגללים של העכברים גם סימני הכרסום יכולים לסייע לכם להבין האם יש לכם עכברים או חולדות בביתכם. סימנים גדולים יותר יעידו על חולדה ואילו סימנים קטנים יותר יעידו על עכבר.

כמו הציפורים גם עכברים אוספים חומרים שונים שבהם הם יוכלו לבנות לעצמם קן. החומרים הללו יהיו לרוב פיסות נייר, בד, צמחים שונים, קרטון או כל דבר אחר שהם יכולים לגרוס באמצעות השיניים שלהם ולקחת עימם למאורה שלהם. לכן, אם מצאתם שאריות של חומרים שכאלה במקום אחד ככל הנראה מדובר על קן שהעכבר מנסה לבנות וזה בהחלט יכול להוות סימן לכך שיש לכם עכבר בבית.

בכל הופעה של אחד מהסימנים הללו או יותר מהם בביתכם, יש לפנות לשירותי הדברה מקצועיים בתחום הדברת מכרסמים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך