אנטישמיות בעיתון הארץ: "החרדים מסוכנים לנו יותר מטילי חיזבאללה"
(צילום: quetions123/shutterstock/David Cohen 156)

חדשות

אנטישמיות בעיתון הארץ: "החרדים מסוכנים לנו יותר מטילי חיזבאללה"

העיתונאי אורי משגב פרסם ב'הארץ' מאמר דעה אנטי-חרדי, בעל ניחוח אנטישמי שבו הוא האשים את "החרדים" בהתפרצות הקורונה. "טמבלים: החרדים הורסים ומביסים את המדינה. מי שיצית פה אינתיפאדה חילונית ייהפך לכוכב עליון".

   
אנטישמיות בעיתון הארץ: "החרדים מסוכנים לנו יותר מטילי חיזבאללה"
(צילום: quetions123/shutterstock/David Cohen 156)
אא

העיתונאי אורי משגב מ’הארץ’, פרסם היום (חמישי) מאמר דעה אנטי-חרדי, בעל ניחוח אנטישמי, תחת הכותרת “איפה השמאל שיצית אינתיפאדה חילונית?” שבו הוא מאשים את “החרדים” בהתפרצות הקורונה.

“החרדים הביסו את מדינת ישראל בלא תנאי. הם חלק מהמדינה, ולכן פגיעתם רעה ומכאיבה במיוחד. ככה זה כשהגוף תוקף את עצמו”, פתח משגב. “לו היה מרחף מעל ישראל איום חיצוני אסטרטגי בסדר גודל של החרדים, הוא היה מטופל בכל דרך אפשרית. מדינית, פוליטית, ביטחונית”.

לדבריו, “החרדים מסוכנים כיום להווה ולעתיד של ישראל יותר מהטילים של חיזבאללה ומהגרעין האיראני. נזקם מוחשי ויום יומי, לא פוטנציאלי. הקורונה, כטבעם של משברים דרמטיים, חשפה את האמת. החרדים הם אדוני הארץ. ישראל מוכת קורונה בעיקר בגללם”.

משגב הוסיף: “בחצי השנה החולפת הם כמובן היו הראשונים שקיבלו שוב ושוב תוספות תקציביות של מאות מיליוני שקל לישיבות ולמוסדות החינוך שלהם, שהמשיכו לפעול בלא הפרעה”.

בהמשך ציין משגב לשבח את ח”כ אביגדור ליברמן, יו”ר ישראל ביתנו, משום שהגדיר, כמוהו, את החרדים כאויב המדינה.

“היחידים שמצהירים על החרדים כאויב המדינה בלי לגמגם הם אביגדור ליברמן והח”כים של ישראל ביתנו”, כתב. “כל הכבוד להם. אפילו השמאל המוכה, שמחפש בנרות ‘סיפור’, לא מרים את הנכס האלקטורלי שמונח לו מתחת לפנס”.

משגב כתב על הצתת “אינתיפאדה חילונית”, כלשונו.

“הנה הסיפור שלכם, טמבלים: החרדים הורסים ומביסים את המדינה. מי שיצית פה אינתיפאדה חילונית ייהפך לכוכב עליון”, קבע.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך