שרו ואז נפטרו: הסיפור מטלטל ממחלקת הקורונה | צפו
(ווידאו: מערכת ברוך שאמר) (צילום: Halfpoint/shutterstock)

חדשות

שרו ואז נפטרו: הסיפור מטלטל ממחלקת הקורונה | צפו

הגאון רבי ברוך רוזנבלום, סיפר אמש, בשיעורו השבועי, על שלושה חולי קורונה חרדים, כולם בני פחות מ-50, שסעדו יחד ליל שבת במחלקת הקורונה ושרו 'קה אכסוף' ובמוצאי שבת נותר רק אחד • "רבותי! הקב"ה צועק עלינו, מה אנחנו צריכים לעשות... לא ייתכן דבר כזה".

   
שרו ואז נפטרו: הסיפור מטלטל ממחלקת הקורונה | צפו
(ווידאו: מערכת ברוך שאמר) (צילום: Halfpoint/shutterstock)
אא
(ווידאו: מערכת ברוך שאמר) (צילום: Halfpoint/shutterstock)

הגאון רבי ברוך רוזנבלום, זעק אמש (רביעי) בשיעורו השבועי על מגפת הקורונה, החללים החרדים – וקרא: “הקב”ה צועק עלינו”.

“כולנו יודעים עד כמה המצב בעם ישראל נורא ואיום, אתם לא מנותקים, יש עשרת אלפים חולים ביום – זה לא משחק ילדים. בשבוע שעבר קראתי ש-500 אנשים מתו בחודש אחד רק מהמגפה הזאת, וזה לא משנה כמה מתוכם חרדים. הם יהודים.

“אבל אם אתם מסתכלים, רואים שהם יהודים שומרי תורה ומצוות, הלוואי שכולם ישובו בתשובה, אבל אנחנו לא הרוב אנחנו 15 אחוז, אבל 40 אחוז שנפטרו הם שומרי תורה מצוות”.

המגיד סיפר לציבור שומעיו סיפור מזעזע, ממקור ראשון – שהתרחש במחלקת הקורונה: “סיפר לי יהודי שהיה מאושפז במחלקת קורונה בתל השומר והשתחרר. הוא ישב בשבת ליד השולחן עם עוד שני חולי קורונה ושרו בהתרגשות גדולה בליל שבת עם מחולל חמצן: ‘קה אכסוף’. עיניים עצומות, כולם עם מסכות ומחולל חמצן, הם מבקשים מהקב”ה ‘נועם שבת’ ו’יהיו רחמיך מתגוללים על עם קודשך’. הייתה ממש התרגשות גדולה…

“אבל, אמר לי אותו יהודי. אחד עזב אותנו בשבת בבוקר, והשני עזב אותנו במנחה. במוצאי שבת נשארתי לבד מתוך שלושה חברי חדר”.

הרב רוזנבלום זעק: “לא תגידו 98 ו-108 שניהם פחות מחמישים, שניהם יחד לא מגיעים ל- 100. שניהם ישבו ושרו בשבת האחרונה ‘קה אכסוף’ ואנחנו ממשיכים רגיל, אוכלים פיצה וציפ’ס.

“רבותי! הקב”ה צועק עלינו, מה אנחנו צריכים לעשות… לא ייתכן דבר כזה, אנחנו לא יכולים לשבת ככה שקטים ושאננים. אין דבר כזה.

“הרבה דברים יש לומר, כולנו יודעים שבשעת צרה, משה רבנו לקח על עצמו דברים לטהר את עצמנו, משה רבנו הגיע למלחמת עמלק, לקח אבן וישב עליה, וכי לא היה אפשר להביא לו כסא? מזרן? משה רבנו ראה עם ישראל בצער הוא יכול לשבת על מזרן, אלא כי עם ישראל נמצא בצער והוא יכול לשבת על כיסא רגיל.

“מאה מיליון אנשים חלו במחלה הנוראה הזו ו-2.1 מיליון מתו, ואנחנו הכל כרגיל, ברוך ה’, שרים שמחים, הקב”ה מדבר אלינו, הוא רוצה משהו מאיתנו. אתה יכול להמשיך את אותה חביתה עם שני עיניים באמצע? שום דבר לא קורה?

“משה רבנו לא מתיישב על כרית כשעם ישראל נלחמים, העולם בצער. אני לא יודע מה עושים במצב, כזה אני לא רב”.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך